LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Kronike . Fyen dhe goditën me vezë kryeministrin, dënohen studentët e Universitetit të Tiranës

Fyen dhe goditën me vezë kryeministrin, dënohen studentët e Universitetit të Tiranës

Studentët që goditën kryeministrin Rama me vezë kanë marrë sot dënimin nga Gjykata e Tiranës. Mësohet se ata janë dënuar me 2 muaj burgim, masë kjo e konvertuar në 60 orë pune në komunitet.

Studentët e Universitetit të Tiranës goditën Ramën gjatë një proteste kundër ligjit për Arsimin e Lartë. Pritet që 8 studentët të paraqiten pranë Shërbimit të Provës.

Mos humbisni:
FOTO/ Aksident i rëndë në Tiranë, dyshohet se drejtuesi i motorit humbi jetën pas përplasjes me makinën

Close