Home . Aktualitet . Blog . Fytyrës me të pafytyrë! I duket vetja si Statuja e Lirisë!

Fytyrës me të pafytyrë! I duket vetja si Statuja e Lirisë!

Nga Xhek London /I Riu

I gjithi qelb. I gjithi pocaqi. Jashteqitje perfekte. I gjithi shperfytyrim. I gjithi infeksion, aq sa mikrobi brenda tij eshte bere i madh si student ne fakultet!

Turp i vetes, i zgjedhesve, i sigles partiake.

Ky eshte kujtim i kohes kur pushteti ra ne duar kriminelesh injorante. Ai shfaqet sa here duhen trembur ata, te lekundurit, ata qe harrojne lehte  qeverinë e djeshme.

Brenda tij eshte shkrire mrekullisht gjithe menxyra dhe mizoria e injorances. Ai eshte epidemi lokale, i izoluar ne karantinen e te verberve aty rrotull.

Eshte rasti ideal, pike referimi i shperdorimit kriminal, tragjik dhe komik i pushtetit krahinor.
Te gjithe te çmendurit do ta kishin zili.

Ky eshte fytyra tipike e kesaj kohe te çvirgjeruar nga letyrat, qe i futen gishtin e mesit demokracise, e turperuan atë pafundesisht, si bukuroshen e virgjër kur i sulen perdhunuesit e pashpirt.
I ziu, i ziu…
Fytyres me te pafytyre! I duket vetja si Statuja e Lirise! / Xhek London/Tellalli. al /(Fb)

Komento
Loading...

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550   CAS-002   CISM   200-125  , PMP   000-089   CCA-500   MB2-704   350-080   JN0-360   810-403   70-177   350-001   350-001   PMP   OG0-093   2V0-621D   CCA-500   210-065   352-001   101   102-400   MB2-707   70-178   JN0-102   640-911   ICGB   350-001  

Mos e Humbisni
EKSKLUZIVE/ Besjani që peshon me vjedhje kërkon këshilla si “OJQ” prej Titit të partisë! (Foto)

Close