LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Gafat që i shpëtuan edhe Dukës

Gafat që i shpëtuan edhe Dukës

Mbrëmjen e djeshme u inagurua stadiumi më i ri në Shqipëri, “Air Albania Stadium”, me përballjen e Kombëtares Shqiptare me kampionët e botës, Francën.

Gjithë vëmendjen e mori inaugurimi i stadiumit, ku nuk munguan gafat, edhe pse ishte folur se gjithçka ishte gati.

Ndoshta nga shpejtësia, organizatorëve u kanë shpëtuar disa detaje të rëndësishme.

Në inagurimin ishte i ftuar dhe presidenti i UEFA-s Aleksandër Ceferin,në shenjë respekti presidenti Ceferin vendosi një firmë një tabelë në gjuhën angleze që shkruante “Inaguration Ceremony of Air Albania Stadium”.

Fjala “Inaguration” në gjuhën angleze shkruhet “Inauguration”.

Dy nga hedhëset e ujit, janë shumë afër me tifozët, dhe lagin ata që gjenden në tribunën pas porte.

Loading...
More in Aktualitet, Sport
“Rama ik” që të rrijnë Luli, Mona, Doktori dhe Likja!

Close