Home . Aktualitet . Bota . Gjendet në fund të detit koka e gazetares suedeze, u zhduk me një marinar dy muaj më parë

Gjendet në fund të detit koka e gazetares suedeze, u zhduk me një marinar dy muaj më parë

Koka e gazetares suedeze Kim Wall është gjetur 2 muaj pasi ajo rezultoi e zhdukur në një udhëtim me një marinar danez. Zhytësit gjetën çantën në të cilën ishin future koka, këmbët dhe rrobat e saj në portin Koge, në jug të Kopenhagenit, shkruan BBC.

Ato u gjetën jo shumë larg nga ku trupi i Wall u zbulua 11 ditë më parë. Marinari Peter Madsen, 46 vjeç, mohon ta ketë vrarë atë. Autoritetet daneze thonë se çantat e gjetura ishin mbushur me gurë për të shkuar në fund të detit.

“Dje gjetëm një çantë në të cilën ndodheshin rrobat e Kim Ëall. Në të njëjtën çantë ndodhej një thikë dhe koka e saj,” thuhej në njoftim.

Komento
Loading...
Mos e Humbisni
EKSKLUZIVE/ Besjani që peshon me vjedhje kërkon këshilla si “OJQ” prej Titit të partisë! (Foto)

Close