LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Greqia shpreh solidaritetin me Shqipërinë pas tërmetit të fuqishëm

Greqia shpreh solidaritetin me Shqipërinë pas tërmetit të fuqishëm

Ministria e Jashtme e Greqisë reagoi sot për tërmetin që goditi Shqipërinë.

Me anë të një postimi në Twitter, qeveria greke shpreh solidaritetin me popullin dhe qeverinë shqiptare.

”Ne shprehim solidaritetin tonë me qeverinë shqiptare dhe me njerëzit e prekur nga tërmeti”, thuhet në një postim në Twitter.

Një tërmet me magnitudë 5,8 ballë goditi dje në orën 16:14 Shqipërinë duke shkaktuar të plagosur dhe dëme materiale.//ATSH

Etiketa:

Loading...
Mos e Humbisni
Dora e shtrirë e Ramës për ish-opozitën e keqkuptuar… nga klani “Opozita e Rrugës”

Close