LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Grida Duma e thotë hapur, flet për të infiltruar: Dhunën nuk e ndali Ilir Meta

Grida Duma e thotë hapur, flet për të infiltruar: Dhunën nuk e ndali Ilir Meta

Ish-deputetja e PD-së, Grida Duma tha se dhunën në protestat e opozitës nuk e ndali dekreti i presidentit Ilir Meta, ndryshe nga sa pretendoi ky i fundit në Komisionin Hetimor.

Duma tha:

“Presidenti tha se “persona të caktuar”…të parit që duan që protesta të kishte faqen e bardhë janë organizatorët. Të parët e interesuar që të bëjnë pis imazhin e aksionit të kundërshtarit janë kundërshtarët. Njerëz të infiltruar, ky është shqetësimi më i madh nëse do isha organizatore. S’po them që s’janë as të PS-së dhe as të PD-së. Nuk e kam dalluar se jam rrethuar nga studentë dhe të rinj. Ka pasur momente të tilla se kush janë këto persona”.

Loading...
More in Aktualitet, Politike
Çfarë po ndodh me Michael Schumacher? Del informacioni ‘Top Secret’

Close