LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Haxhinasto: Italia partner strategjik, marrëveshje për shërbimet detare

Haxhinasto: Italia partner strategjik, marrëveshje për shërbimet detare

Në ditën e dytë të Javës italiane që po zhvillohet në Shqipëri është diskutuar për turizmin. 

Ministri i Transportit Edmond Haxhinasto deklaroi se mes Shqipërisë dhe Italisë ka një partneritet strategjik, prandaj duhet të shkojmë drejt një liberalizimi të shërbimieve, sic tha ai. 

Duhet të kemi marrëveshje në fushën e shërbimeve detare, tha më tej Haxhinasto.

Loading...
More in Aktualitet, Ekonomi
Gjirokastër, bllokohen 30 kg marijuanë, pranga transportuesit nga Mirdita
Close