LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Hidhet shorti Euro 2020, përballje titanësh në Grupin F

Hidhet shorti Euro 2020, përballje titanësh në Grupin F

Ndeshja e parë e Europianit do të jetë ajo mes Turqisë dhe Italisë.

Risia e këtij viti është që ndeshjet e naleve të Europianit nuk do të luhen vetëm në një vend, por në 12 qytete të ndryshme evropiane.

Shorti mund të quhet i paplotë pasi janë ende 3 ekipe që duhet të plotësojnë 24-shen pasi të luajnë në fazën play-o të Ligës së

Kombeve që përfundojnë në muajin mars.

Grupi A, Turqi, Zvicër, Itali, Uells.

Grupi B, Belgjikë, Rusi, Danimarkë, Finlandë

Grupi C, Holandë, Ukrainë, Austri, (Gjeorgji, Maqedonia e Veriut,
Kosovë ose Bjellorusi)

Grupi D, Angli, Kroaci, Çeki, (Skoci, Norvegji, Serbi ose Israel)

Grupi E, Spanjë, Poloni, Suedi, (Bosnje, Sllovaki, Irelandë, Irelandë e
Veriut)

Grupi F, Gjermani, Francë, Portugali, (Islandë, Bullgari, Hungari ose
Rumani)

Loading...
More in Aktualitet, Sport
Rama e ftoi në tryezë për situatën, Basha trembet: S’është koha as për politikë as për propagandë

Close