LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Historia e vërtet e kartelit: Kush janë personazhet e “Zoti i Qiejve” në jetën reale?! (Foto)

Historia e vërtet e kartelit: Kush janë personazhet e “Zoti i Qiejve” në jetën reale?! (Foto)

 

Një nga seri më të suksesshme në vitet e fundit sigurisht është “Zot i qiellit”, kjo histori amerikan me kronikat e jetës së një tregtari meksikan të drogës, që humbi babanë e tij i duhej të kujdesej për vëllain e   mitur. Ai erdhi për të pasur një pushtet të madh në qeverinë meksikane, për të gjitha bizneset e tij të pista, dhe pa dyshim u bë personi me më shumë pushtet në Meksikë.

Rezultati i imazhit për Kjo është se si personazhet e "Zotit të Qiejve" duken në jetën reale

Gjëja interesante në lidhje me këtë seri është se ajo është e bazuar tërësisht në ngjarje reale, dhe në galerinë poshtë do të ju tregojnë se si  kush janë 11 pjestarët e bandës  në jetën reale. Mos u habitni!

Imazhi i ngjashëm
11.- Amado Carrillo.

Rezultati i imazhit për Kjo është se si personazhet e "Zotit të Qiejve" duken në jetën reale

1-Amado Carrillonjohur më mirë si “Zotin e qiellit”, vdiq 4 korrik 1997 gjatë një operacioni, ku ai ishte duke u përpjekur për të ndryshuar fytyrën e tij për të mos u identifikuar nga autoritetet,  Ai ishte një nga trafikantët nga më të kërkuar të drogës në Meksikë dhe miliarder. Ai do të mbahet mend për kalimin e drogës në shumë shtete me avionët e tij.

10.- Enedina Arellano Félix.

Rezultati i imazhit për lisi monica

Njihej si “La jefa” ose “narcomami” ajo urdhëronte gjithçka e asgjë më pak se karteli i Tijuana. Në moshën 56-vjeçare, ajo ishte një nga kriminelët më të kërkuar.

9.- Vicente Carrillo Fuentes.

Rezultati i imazhit për Kjo është se si personazhet e "Zotit të Qiejve" duken në jetën reale

Ata e quajtën atë “Viceroy” ai ishte ai që drejtoi kartelin Juarez, që nga 1997  dhe deri në vitin 2014 kur u arrestua.

8.- Joaquín Guzmán Loera.

Rezultati i imazhit për Kjo është se si personazhet e "Zotit të Qiejve" duken në jetën reale

Kush nuk e njeh “Chapo”? Një nga trafikantët më të fuqishëm të drogës që ka shmangur sigurinë në disa raste, por sot ai po mbahet në një burgun e sigurisë së lartë në Shtetet e Bashkuara.

7.- Vicente Carrillo Leyva.

Rezultati i imazhit për Kjo është se si personazhet e "Zotit të Qiejve" duken në jetën reale

I njohur si “El Ingeniero”, ai ishte udhëheqësi i kartelit Juarez si dhe babai i tij, Amado Carrillo Fuentes. Vicente u arrestua në vitin 2009, por nga viti 2010 ai ishte tashmë i lirë.

6.- Ramon Arellano Félix.

Një tregtari i mirënjohur i drogës, një nga bosët në kartelin e fuqishëm Tijuana, në vitin 2002 u vra në një shkëmbim zjarri në Sinaloa. Ai do të mbahet mend si një vrasës mizor dhe i pamëshirshëm, një i çmendur i aftë për të tërhequr këmbzën në provokimin më të vogël.

5.- Valentín Elizalde.

Valentín, një nga këngëtarët më të njohur në zhanrin e grupit në Meksikë, u qëllua pas një shfaqje në Tamaulipas në vitin 2006.

4.- Enrique Camarena Jr.

Djali i një polici të vrarë nga një trafikantët e droges.  U shkollua dhe perfundoi si polic për tu hakmarrë për vrasjen e të atit. Jeton dhe punon akoma ne Meksiko në sistemin e drejtësisë

3.- Francisco Jorge Stanley Albateiro.

Imazhi i ngjashëm

Shoferi i njohur meksikan, sipas serialit ai ishte një përdorues i drogës së karteli, ai u vra në vitin 1999, planifikuar nga partnerët e tij të programit dhe trafikantët e drogës.

2.- Kardinali Jesus Posadas Ocampo.

Imazhi i ngjashëm

Kardinali që deklaroi  se si në disa kisha po pastronin para, por para se të hapte gojën, ai u vra.

1.- Enrique Peña Nieto.

Imazhi i ngjashëm

 

President i Meksikës, Dyshohet se  u martua “me shkes” nga karteli i drogës

Claro nuk mund të humbasë imazhin e bukur të presidentit tonë të dashur, sepse sipas serialit, martesa e përsosur midis “gëlltit” dhe Pena ishte puna e trafikantëve të drogës.

Komento
Loading...

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550   CAS-002   CISM   200-125  , PMP   000-089   CCA-500   MB2-704   350-080   JN0-360   810-403   70-177   350-001   350-001   PMP   OG0-093   2V0-621D   CCA-500   210-065   352-001   101   102-400   MB2-707   70-178   JN0-102   640-911   ICGB   350-001  

Mos e Humbisni
Asgjë e re nga fronti i shpifjes!

Close