LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Humoristi “Cekja i Skraparit” thumbon ambasadorët: Anëtaret e Komisionit të Venecias nuk janë diplomatë që flasin pa përgjegjësi!

Humoristi “Cekja i Skraparit” thumbon ambasadorët: Anëtaret e Komisionit të Venecias nuk janë diplomatë që flasin pa përgjegjësi!

Sot Meta ishte kthyer në humorist ku me batutat e tij sulmonte Lulin, Monikën, Ramën, e pse jo edhe veten e tij, duke u bërë qesharak në interpretimin e rolit të Cekes nga Skrapari, që ironizon ambasadorët duke lavadëruar dhe sjellë në vëmendje rolin e Komisionit të Venecias në Shqipëri.

“Jam këtu për të dhënë përgjigje përtej objektit të punës së Komisionit të Venecias. Për komisionin e Venecias unë kam respektin më të madh. Nuk janë diplomatë që flasin pa përgjegjësi se do ikin nesër dhe do vazhdojnë punën e tyre. Ata janë një referencë edhe për vendet e tjera. Ndaj ka bërë shumë mirë Kuvendi që e ka ftuar. Në vitin 1998 kushtetutën e bëmë me Komisionin e Venecias. Ajo u votua. Pastaj u ndryshua brenda natës dhe nuk u pyet as Venecia as qytetarët, e duartrokitën disa ambasadorë. Kjo situatë është edhe shprehje e një krize kushtetuese institucionale të vendit. Një nga arsyet pse jemi këtu është se janë shkelur rekomandimet e Venecias për Prokurorin e Përgjithsëm dhe për Gjykatën Kushtetuese. Prandaj duhet t’i kishim dëgjuar ata”, tha Meta.

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Takimi i Berishës me Rudina Hajdarin, po ‘shet’ Bashën në këmbim të ‘varrosjes’ së rigjykimit të Izet Haxhisë?!

Close