LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Ilir Metës i përplasen në fytyrë skandalet e rënda pas fotos me nobelisten e akuzuar për genocid: “Me këtë të fundit bëre gafë të madhe!”

Ilir Metës i përplasen në fytyrë skandalet e rënda pas fotos me nobelisten e akuzuar për genocid: “Me këtë të fundit bëre gafë të madhe!”

Ilir Meta është takuar në Japoni me Nobelisten e Paqes dhe politikanen e Burmës (Myanmar), Aung San Suu Kyi në arrati.

Në një postim në Facebook, Presidenti Meta shktuan: “ishte kënaqësi të takoja sot Nobelisten e Paqes të mirënjohur, Aung San Suu Kyi, zonjë e jashtëzakonshme dhe shembull frymëzimi për demokraci në mbarë botën!”.

Por kjo deklaratë është pasuar nga reagime të ashpra të qytetarëve, të cilët nuk e kanë kursyer Ilir Metën edhe pse në faqen e tij të rrjetit social. Ata shprehen se:

“Nuk ka kuptim te beni foto me kete grua se kjo ka bere dhe eshte duke bere gjenocid mbi popullin e Mjanmarit , komisioni per Nobel ka tentuar qe te ja kthej çmimin”

“Kjo qe vrau qindra myslima nobeliste apo harrova pjes e vrasjeve je dhe ti dhe ste ben pershtypje kjo”

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Emisioni investigativ italian “Le Iene” nuk ndalet, i bën apelin e fortë kryeministrit dhe ministrit të Jashtëm për Alvinin 11-vjeçar në kampin e ISIS

Close