LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Ilirjan Blloshmi, nipi i Vilson Blloshmit i shkruan Lulit të “mallëngjyer” për poetët martirë: Sa i pafytyrë je! Ja ç’bëre ti …

Ilirjan Blloshmi, nipi i Vilson Blloshmit i shkruan Lulit të “mallëngjyer” për poetët martirë: Sa i pafytyrë je! Ja ç’bëre ti …

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me anë të një shkrimi ka kujtuar vrasjen e dy poetëve Vilson Blloshmi dhe Genc Leka, ngjarje kjo e ndodhur 42 vite më parë. Por nipi i Vilson Blloshmit, Ilirjan Blloshmi me anë të një komenti ka nxjerrë blof Bashën duke e akuzuar se djalin e atij që dëshmoi kundër Vilsonit dhe Gencit ai e ka vendosur kryetar të PD-së.

Sa i pafytyrë je vërtetë nuk e di? “Por kur erdhe ti ne krye te partisë vendose te birin e Aqif Lekes ne krye te PD-së. Aqif Leka i ka dale deshmitar Vilson Blloshmit dhe Genc Lekes”, shkruan Ilirjan Blloshmi poshtë statusit të Bashës.

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Ngjarje e paprecedent në Volos: Ishin duke drekuar në shtëpi, shqiptari i dehur v.ret të zotin e shtëpisë në sy të fëmijëve

Close