LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Inagurimi i stadiumit të ri, merr vlersime nga tifozët shqiptar

Inagurimi i stadiumit të ri, merr vlersime nga tifozët shqiptar

“Air Albania Stadium” ka hapur sot dyert për të pritur për herë të parë sportdashësit shqiptar.

FSHF- ja kishte vendosur që para ndeshjes zyrtare me Francën që do të zhvillohet më datë 17 nëntor, të kryente një ndeshje testuese e cila u bë mbrëmjen e sotme mes skuadrave të femrave Vllaznisë dhe Apolonisë.

Takimi mes dy ekipeve të femrave nisi në një mënyrë emocionuese ku u ezekutua himni i një prej kompeticioneve më të bukur në Europë, “UEFA Champions League” duke e bërë edhe më të bukur atmosferën në këtë impant.

Testi u kalua me sukses dhe tashmë gjithçka është gati për të pritur kampionët e botës në “Air Albania Stadium”, i cili në ndeshjen mes dy skuadrave të femrave të futbollit kishte një numër të konsiderueshëm tifozësh.

Të pyetur nga Gazeta TemA për përshtypjet e tyre për këtë impiant të ri ata e vlersuan shumë këtë impiant të ri të ndërtuar në zemër të kryeqytetit.

“Është i mrekullueshëm, kam ardhur bashkë me fëmijët për të parë këtë stadium dhe jemi duke u kënaqur shumë”

“Stadium shumë i bukur, shpresoj që të mirëmbahet në mënyrën e duhur”

“Kam qenë në disa stadiume në Europë dhe e them pa frikë që edhe ky i joni është vërtet një impiant europian”

“Më në fund nuk do kemi më frikë nga shiu, do i shohim njerzit si njerëz”, u shprehën disa prej tifozëve të pranishëm që ishin në mbrëmjen e sotme në stadium.

Stadiumi i ri do të ketë një kapacitet prej 22 mijë vendesh dhe do të quhet “Air Albania Stadium”.

Loading...
More in Aktualitet, Sport
“Doktor, ta gëzoç 8 nëntorin”! Sali Berisha, komunist qysh 21 vjeç, i pranuar më 8 nëntor 1968… 22 vjet sekretar i PPSH e 23 vjet i PD

Close