LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Inxhinieri elektrik Bashkim Kopliku sulmoi profesoreshën e ndërtimit Luljeta Bozo, sociologu e nxjerr ‘zbuluar’

Inxhinieri elektrik Bashkim Kopliku sulmoi profesoreshën e ndërtimit Luljeta Bozo, sociologu e nxjerr ‘zbuluar’

Ish-zv.kryeministri dhe inxhinieri elektrik Bashkim Kopliku ka sulmuar sot inxhinieren Luljeta Bozo, e cila ka qenë në qendër të vëmendjes së opinionit publik që kur tërmeti lëkundi vendin tonë.

Përmes një postimi në Facebook, ai i drejtohet Bozos duke i thënë që i vetmi pallat që ka shembur tërmeti është i saji.

Sociologu Gëzim Tushi tha se sulmi që iu bë inxhinieres Luljeta Bozo nga ish- zv/kryeministri Bashkim Kopliku tha se është një strategji 30-vjeçare për të goditur njeriun e dijes.

“Goditja e inxhinieres është pjesë e një lloj strategjie okulte që ka pasur shoqëria jonë në këto 30 vjet për të goditur njeriun e dijes. Kjo është shumë serioze. Ne kemi 30 vjet që pushtetin e dijes e kemi nëpërkëmbur, përgjithësisht. Vendin e profesionistëve e kanë zënë mediokrët, kemi tronditur sistemin e vlerave, sistemin e meritës dhe këto kanë pasoja. Këto që po ndodhin janë pasojë e saj. Unë them se ky 26 nëntori është një çështje polivalente që duhet parë nga pikëpamja inxhinierike, e ndërtimeve, e trajtimit të njerëzve të dijes, e shoqërisë së rrezikut”, tha ai në Ora News.

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Kthesa e befasishme e motit: Nisin reshjet e borës, çfarë do të ndodhë në orët në vijim

Close