LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Ironia e Murrizit: Ka rënë një periudhë barslliku, nga Rama ik, kemi shkuar në Gjiknuri ik dhe Rudina ik

Ironia e Murrizit: Ka rënë një periudhë barslliku, nga Rama ik, kemi shkuar në Gjiknuri ik dhe Rudina ik

Deputeti Myslim Murrizi i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora tha se parrullat e opozitës kanë ardhur duke u zvogëluar.

Myslim Murrizi: Me çfarë kam dëgjuar para 7 muajsh këtu janë bërë zgjedhjet e parakohshme 4-5 herë. Që kur nuk dorëzova mandatin.

Në 20 shkurt thanë që do bëhen në 16 mars. Iku marsi. Do bëhen në 16 prill. 13 maj, 13 qershor, 30 qershor, 13 tetor, por nuk janë bërë zgjedhje këtu. Tani po të shohësh ka rënë një periudhë barslliku i themi ne, qetësi absolute.

4 muaj është bërë një farë proteste silencioze. Nuk ka më. ka ik ajo parrulla “Rama ik”, u zbut para pak kohësh u bë “Gjiknuri ik”, tani po bëhet “Rudina ik”, duke ardhur dhe duke u zvogëluar.

Ka shumë mundësi të përfundojë tek Bujar Cela ik, ose Alket Islami ik, një kë të gjejmë atje.

Loading...
More in Aktualitet
Denoncoi në Polici , parcelat me k.anabis, v.ritet nga kushërinjtë.

Close