LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Shendeti . Ja cilat janë anët pozitive të rritjes së mjekrës!

Ja cilat janë anët pozitive të rritjes së mjekrës!

Të mbajturit mjekrrën nuk ofron vetëm një dukje të bukur dhe mashkullore në sytë e femrës.

Tani është zbuluar shkencërisht se të mbajturit mjekrrën ka disa të mira tjera.

Një hulumtim i bërë nga “BBC” rezulton se, mbajtja e mjekrrës ka shërim antibakterial, pasi që përmban disa mikrobe të cilat vrasin bakteret.

Ka pasur hulumtime të shumta rreth asaj nëse mbajtja e mjekrres është e dëmshme, mirëpo hulumtimi i bërë nga mikrobiologjisti, John Golobic, rezulton se disa mikrobe në mjekërr kanë të njëjtin efekt sikurse gazrat.

Që nënkupton se mikrobet mund të vrasin disa baktere.

Loading...
More in Shendeti
Ja përse nuk duhet të lahemi shpesh?

Close