Home . Qytetari Digjital . Ja si i “grabisnin” prokurorja Rovena Gashi dhe sekserja Fatbardha Hajdari “klientët” e saj

Ja si i “grabisnin” prokurorja Rovena Gashi dhe sekserja Fatbardha Hajdari “klientët” e saj

Nga “I akuzuari dixhital”

Pak ditë më parë, pranë redaksisë së gazetës zathur.net, ka ardhur një informacion nga një qytetar i rrethinave të Tiranës. Qytetari kishte marrë shkas nga emisioni “Opinion” i gazetarit Blendi Fevziu, ku kishte shquar ish-prokuroren e Prokurorisë së Tiranës Rovena Gashi, e cila sot mban pozicionin Drejtoreshës së Mardhënieve me Jashtë, në Prokurorin e Përgjithshme. Ja çfarë shkruan ai:

Të nderuar gazetar, rastësisht pashë në Opinion prokuroren Rovana Gashi, një fshatare nga Rrushbulli me origjinë nga Kosova. Zonjusha është dhe njihet si njëra nga prokuroret më të korruptuar të organit të akuzës, për këtë jam e sigurt se e kam provuar në kurrizin tim!

Para disa vitesh, kur Rovi ishte prokurore tek Gjykata e shkallës së parë të Tiranës, më vjen një fletëthirrje nga prokuroria, për t’u paraqitur pranë organit të prokurorisë tek prokurorja në fjalë. Fletëthirrjen e kishte firmosur një djalë nga Durrësi, oficer i policisë gjyqësore ky, që e nihja se çfarë soji ishte dhe kush ishte, prandaj u habita kur e pashë të emëruar aty.

Në atë kohë për Rovin flitej se ishte mikja më e ngushtë e Ina Ramës, ish-Kryeprokurores së Përgjithshme, ndaj i priste shpata në të dy anët. Këtu fillon dhe historia e zhvatjes së personit tim.

Pasi u paraqita në Zyrën e prokurores kërkova të kontaktoi me personin që më kishte bërë fletëthirrjen, por dallaverexhiu i vogël më tha se nuk kam punë me atë por me vetë prokuroren.

Prita gati dy orë, si të isha ushtari i saj dhe më në fund erdhi zonja, e cila mësova se ikte e vinte kur t’i donte qejfi. I thash se kush isha dhe se më kishte thirrur, ajo më pa, më bëri disa provokime pë biznesin që drejtoja dhe në fund më tha se duhet të merrja avokat, pasi kisha një akuzë vite më parë.

I kërkova që të ma thoshte akuzën, por ajo nuk më ktheu pergjigjie dhe u përshëndetëm. Të nesërmen i dërgova një avokat, por çudia ishte se Rovi nuk e pranoj, duke më derguar një njoftim tjetër, që duhet të merrja avokat. I dërgova një tjetër, edhe atë nuk e pranoi.

Fillova të dyshoj, e nuk dija se çfarë të bëja, por duke dalë jashtë takoj një mikun tim shofer pranë prokurorisë, që sot nuk jeton dhe e ftova për një kafe. I thashë se çfarë halli kisha dhe ai buzëqeshi e më tha se do më ndihmonte.

E pyeta se si do më ndihmonte. Ai më tha se do të më çonte tek avokati që do Rovi! Më tregoi emrin dhe adresen. Avokatja ishte Fatbardha Hajdari një gru-burrë me zyrë avokatie përballë derës së prokurorisë.

Kontaktova me Hajdarin dhe që në takimin e parë më kërkoi 500 euro, për të biseduar dhe për të parë dosjen dhe duke më premtuar se do ta zgjidhte çështjen dhe se ajo punonte me Rovin, e se përveç asaj, askush tejtër nuk mbaronte punë me Rovena Gashin.

Pagova eurot, i dhashë fotokopjen e kartës së identitetit dhe u largova. Mbas disa ditësh avokatja e Rovit më thotë se akuzohesha për një vepër penale me kolgeun tim para 4 vjetësh ku unë nuk kisha asnjë një lidhje dhe dosja në ngarkimin tim ishte pezulluar. U habita dhe i kërkova avokates seksere, që ta shikoj.

Nuk ka problem më thotë ajo, por që ta mbyllim duhet 10 mijë euro. Sekserja Rovit e kishte dorën e rëndë! U futa në pazar, por me kusht që të shikoja dosjen. Pasi e pa që po ngulja këmbë, pazari shkoi në 5 mijë euro. Pazari ra, por unë nuk doja të paguaja pa bërë asgjë, për këto dy femra mashtruese.

Kështu që vazhdova ta shtyjë dhënien e parave, për të fituar kohë. Aty më ndihmoi fati se Rovi mori lejen e lindjes dhe dosja kaloi tek një tjetër prokuror, i cili zbatoi ligjin. Këtë histori hapje dosjesh të pezulluar Rovi e bënte vazhdimisht me avokaten Hajdari, për të shantazhuar njerëzit dhe për ti zhvatur ato0.

Mënyra më e lehtë për të fituar. Nëse do bëhet vetingu, do jemi i parë që do deklaroj me prova dhe dëshmitar, se si zhvaste Rovi “klientët” e saj. Ta shohim nëse drejtoresha e Llallës do e kaloi Vetingun, sepse këtu askush nuk beson më! E.H /Zathur.net/

Komento
Loading...

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550   CAS-002   CISM   200-125  , PMP   000-089   CCA-500   MB2-704   350-080   JN0-360   810-403   70-177   350-001   350-001   PMP   OG0-093   2V0-621D   CCA-500   210-065   352-001   101   102-400   MB2-707   70-178   JN0-102   640-911   ICGB   350-001