LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Argetim . Jari ballafaqon listën e aktorëve të Teatrit, përballë listës së aktorëve politikë

Jari ballafaqon listën e aktorëve të Teatrit, përballë listës së aktorëve politikë

Jari u bë entuziast sot, ndërsa filloi beteja e aktorëve të politikës kundër aktorëve të Teatrit Kombëtar, për mbrojtjen e Godinës së vjetër të Teatrit.

Atij ju mbushën sytë me lotë kur pa presidentin Meta në Bulevard, pasi ju kujtua vetja kur shkoi me veturë tek parku i lodrave tek liqeni për të mbështetur betejën kundër parkut të lodrave, duke thyer dhe postobllokun.

I entuziasmuar vendosi t’u çjerrë maskën aktorëve të Teatrit, duke ballafaquar listën e aktorëve të Teatrit që janë dakord të bëhet Teatër i ri, përballë listës së aktorëve politikë që nuk janë dakord të bëhet Teatër i ri.

Aktorët e Tetatrit Kombëtar që duan Teatër të ri

Robert Ndrenika,

Luftar Paja,

Reshat Arbana,

Ndriçim Xhepa,

Zamira Kita,

Kastriot Çaushi,

Alfred Trebicka

Altin Basha

Bruno Shllaku

Genc Fuga

Artan Imami

Ema Andrea

Raimonda Bulku

Etj.

Aktorët politikë qe e kundërshtojnë Teatrin e ri

Ilir Meta

Lulzim Basha

Petrit Vasili

Sahit Dollapi

Gent Srazimiri

Artan Fuga

Xhelal Mziu

Sazan Guri

Gazmend Bardhi

Arben Malaj

Edmond Budina

I juaji Jari /Tema

Loading...
More in Argetim
Fate Mediu i shkruan Haradinajt: Shembulli im do të vlejë të mos kesh frikë nga gjykata!

Close