LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Argetim . Jari e ndjen se nëna e Kacifasit është frymëzuar nga fjalimi i Lulit

Jari e ndjen se nëna e Kacifasit është frymëzuar nga fjalimi i Lulit

Jari ndoqi i shqetësuar ngjarjet në Bularat dhe ceremoninë e përvjetorit të Kacifasit, që u vra një vit më parë nga forcat special, pas një përplasje me armë në Bularat.

I bëri shumë përshtypje fjalimi i nënës së tij në ceremoninë përkujtimore.

Ritmi i saj, përmbajtja dhe agresiviteti, ishin fiks si fjalimi i Lulit në çadër.

Ajo tha, “merrni armët, bombat, sëpatat, çfarë të keni, dhe vritini këta tradhtarë”.

Luli në çadër tha, “shpojuni gomat, vëruni dinamit, thyejuni xhamat, shporrini këta tradhtarë.”

Ngjashmëritë e fjalimit të Lulit dhe nënës së Kacifasit, edhe pse të dy në kushte dëshpërimi, ishin aq të ngjashme, sa Jari u bind se më në fund Luli ka frymëzuar dikënd me fjalimet e tij.

Dhe për këtë, vendosi të shkruante:

“Të dashur demokratë,

Jari ju sqaron!

E di që jeni të ndarë rreth mendimeve tuaja për Kacifasin, por nëna e tij ka mbajtur një fjalim brilant, që më kujtoi Lulin në çadër.

Fjalimi i saj, retorika e saj, eskspresiviteti dhe fjalimi i qartë, më bëjnë të besoj se më në fund Luli ka frymëzuar dikë në këtë vend.

Është shumë e vështirë të imitosh Lulin, nëse nuk e ndjen fjalimin e tij.

Në këtë rast, ajo e ka imituart fjalë për fjalë.

Kjo tregon se ky djalë ka të ardhme.

I juaji, Jari!”

Loading...
More in Argetim
Jari shpjegon skenarin e sulmit terrorist mbi Ilir Metën

Close