LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Argetim . Jari shpjegon pse Ilir Meta nuk kapte peshk me kallam

Jari shpjegon pse Ilir Meta nuk kapte peshk me kallam

Pas postimit të fundit të Ilir Metës duke peshkuar buzë detit me Bes Kollakun, ka pasur shumë reagime nga demokratët, të cilët nuk e kuptojnë domethënien e gjestit të tij.

Jari vendosi t’i sqarojë ata:

“Të nderuar demokratë,

Jari ju sqaron!

Për shumë njerëz gjestet e Ilir Metës duken si budallallëqe që i bën një njeri i rrjedhur.

E vërteta është krejt ndryshe.

Pamvarësisht se Meta përpiqet t’u japë ngjyrë komike postimeve të tij, e vërteta është se ato mbartin mesazhe të mëdha.

Postimi i sotëm mbart një mesazh të madh, pasi në të shfaqet Ilir Meta e Bes Kollaku, të dy duke peshkuar dhe duke mos kapur asgjë.

Biles Ilir Meta e ka thelluar dhe më tej përmbajtjen e fotos, duke theksuar “po gjuajmë për peshk e po kapim dallgë.”

Çfarë do të thotë kjo?

Mesazhi drejtohet kundër ambasadores së re të SHBA në Tiranë.

Paraardhësi i saj, zoti Lu, ka pat premtuar se në Tiranë do kap peshqit e mëdhenj.

Mesazhi i Ilir Metës është i qartë.

Jo vetëm peshq të mëdhenj që s’po kapin, por kanë për t’u përballur me dallgë të mëdha zemërimi.

Mesazhi është shumë i qartë dhe domethënës, dhe i adresohet pikërisht amerikanëve që mburren me reformën në drejtësi dhe kërcënojnë presidentin.

Ndaj mos e merrni si lajthitje të presidentit, por si fokusim i qartë i tij tek problemi.

Sa për këto fotot e Edi Ramës me Merkelin mos u shqetësoni, se Merkeli vjen nga Europa Lindore dhe e ka pas në gjak komunizmin.

Kjo është arsyeja dhe që Luli nuk e pret kurrë Merkelin në takim.

Nuk kemi çfarë i bëjmë, po shyqyr do iki e pas kësaj, Rama s’ku ku mbështetet më.

I juaji, Jari!”

Loading...
More in Argetim
Jari përgatit fjalimin e Lulit për tek ceremonia e Azemit

Close