LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Sport . Juventusi fiton trofeun e Kupës së Italisë

Juventusi fiton trofeun e Kupës së Italisë

Juventusi fiton trofeun e pare per kete sezon duke triumfuar ne finalen e Kupes se Italise kunder Lazios.

“Zonja e Vjetër” ka mposhtur me rezultatin 2-0 Lazion në finale të Kupës së Italisë, qe u luajt ne “Olimpico”.

Dy golat e fitores per Juventusin u shënouan në pjesën e parë, përmes dy mbrojtësve, Daniel Alves dhe Leonardo Bonucci.

Për Lazion mbrojti porten Thomas Strakosha dhe rezultati mund të ishte më i thellë, por portieri i Kombëtares bëri pritje fantastike gjatë gjithë takimit.

Pas këtij triumfi, Juve tani është afër të fitojë edhe Scudeton, ndersa eshtë në finale të Ligës së Kampionëve me Real Madridin.

Komento
Loading...
Mos e Humbisni
O ba, po tani çfarë të bëj?!

Close