LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Katër përgjigjie nga “go*ist i NSHRAK-ut” me shokë për hilaxhiun Hila, që mbronë moralin Salianj-GD

Katër përgjigjie nga “go*ist i NSHRAK-ut” me shokë për hilaxhiun Hila, që mbronë moralin Salianj-GD

 

Dritan Hila ka bërë një shkrim për rastin e mesazheve erotike të Ervin Salianjit me Grida Dumën.

Sipas tij, kjo bisedë është e sajuar.

Hila thotë se Duma sulmohet se është e bukur dhe nuk është çudi që pas këtyre mesazheve, ajo të ketë një karrierë në ngjitje, njësoj si Edi Rama pasi iu publikuan fotot nudo.

Sot është shpërndarë një bisedë që pretendohet së bëhet mes deputetit Ervin Salianjit dhe koleges së tij Grida Duma. Me thënë të drejtën, nuk do të kisha fare dëshirë ta lexoja, por për hir të profesionit, duhej. Nuk u sikletosa nga gjuha e dialogut, por në fund, nga mungesa e kortezise me të cilin synohet të goditet çdo njeri në politikë. Pa anashkaluar sesa të vërteta mund të jenë këto dialogje.

Dhe nuk do t’i kisha shkruajtur fare këto rreshta nëse nuk do të njihja bashkëshortin e Gridës, ish- kolegu im në Ministrinë e Jashtme, Ilir Shqina. Është pikërisht Iliri që më shtyn që të shkruaj këto radhë, pasi Ilir është një djalë i përkorë; është i zoti në zanatin e tij dhe ndoshta shpesh është detyruar të përballojë kostot e qënies së gruas së tij njeri publik.  Shkrimi vazhdon dhe as nuk meriton ta lexosh por ato që e kanë lexuar i janë përgjigjur hilaxhiut Hila me të drejtë me mllef.  

Ne përzgjodhë katër prej tyre nga dhjetëra reagime publike:

Vertet!!

“Progrom”…??? Seriozisht e ke qe po krahason kete tipin me vuajtet e cifuteve nga katoliket permes masakrave te njepasnjeshme? Kete tip qe beri karriere pikerisht sepse ben moralisten neper ekranet e televizorit kunder cdo individi, pervec atyre tipave te dhunshem dhe me fuqi qe i kane ne dore karrieren! Dhe nderkohe cfare eshte me e keqja, ju personalist hiqeni si person idealist dhe mbi palet, ndersa sipas “progromit” tend cuditerisht implikohet heshturazu vetem nje mekatar – publiku qe ne menyre te cilter ferkon barkun. Ndoshta keto insinuatat e tua fshehin clirimin e mekatarit te vertete. Njerezit me influence dhe ze mediatik kane qene, jane dhe do te ngelen problemi, sepse strukturat e kapura te opinionit publik nuk riciklohen sic duhen dhe ne kohe. Por per fat te keq sipas jush fajin e ka publiku qe ferkon barkun. C’te bejme ne te shkretet qe kemi mbi dy dekada “demokracie” qe degjojme te njejtet kalbesira te dekompozuara neper mediat qe ju vete drejtoni. Keta individe si puna e Dumes apo e te shoqit te saj etj, etj…, nuk me interesojne fare se sa te perkryer jane apo jo, dhe me ke pallohen apo jo. Problemi jana ata qe ju Zoti Hila & Co. n’a ushqeni neper ekranet televizive – qe i’a impononi popullit si apotheosi i ciltersise morale. Keq me vjen, por nqs po kerkon te gjesh faj beni mire te reflektoni tek vetvehtja, pastaj tek i shoqi, dashnorja, dashnori dhe aq me shume qendroni larg ndaj akuzave kunder publikut qe eshte thjesht nje spektator ne kete corbe-show qe keni gatuar!

Toni
Hila, si mund te krahasohet nje djalosh i ri liberal (Rama) me nje grua te martuar (Grida) apo Salianji (nuk e di nese eshte i martuar apo beqar). Rama ne te fundit nuk tradhetoj njeri por vendosi si shume europiane te beje plazh pa rroba. Kjo eshte normale. Ndersa ketu (GD dhe Salianji) kemi te bejme me tradheti morale ndaj familjeve te personave te perfshire. Ky eshte imoralitet. Aq me shume kur gjerat diskutohen ne kohen e punes ne Parlament. Ky i fundit po kthehet ne kuplara nga PD. Populli i kerkon ketyre te dyve llogari sepse i paguan shtrenjte qe te punojne per te dhe jo per veten e tyre (kenaqesite mishtore). Turp Hila dhe nje dobesi llogjike e papare ne argumentat qe bie. Vazhdoni imoralitetin dhe do te beheni te famshem. Ky eshte morali i Parlamentit shqiptar ku mijra te rinj shikojne figura qe i ndjekin pas.
Feniks
Ore Hila,te dija njeri me dinjitet,por qenke nje koqe kandari!
Eshte fatkeqesi se si nje zonje fisnike si Rudina te mban ty per burre se qenke legen!
Shembulli qe jep me Ramen ne plazhet e Frances tregon idiotizmin tend te ndyre!
Ne se qenka normale qe dy deputete ne sallen e Kuvendit shkembejne mesazhe kurvash e kurvaresh dhe ti i quan normale atehere kete pervoje ti duhet ta kesh bere ne shtepine tende me pare!
Shko dil ne plazh ne Durres me Rudine qe te shohesh se sa do t’u rritet vlera juaj!
Ne se ato biseda jane te sakta,te dy keta kurvare duhen shporrur nga Kuvendi!
Ndersa ti Hila mos te degjofshim emrin kurre o idiot!
☆Gopisti i NSHRAK-ut☆

Ç’thua Hileqar
o të rëntë pika
ku është morali
ku është etika?!
*
Ç’lidhje ka, i shoqi
është çun i mirë
kur e zonj’ e punës
nuk la hu pa .irë?!
*
Nuk rritet kariera
o Tan Hileqari
te GD-ja Shqina
ngrihet e ulet .ari!
***

Loading...
More in Aktualitet, Qytetari Digjital
Arta Marku “shkund” Prokurorinë e Krimeve të Rënda, i pranishëm edhe prokurori shqiptaro-amerikan

Close