LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Kronik . Kërcënoi me foto intime kolegen, ushtari dënohet me 2 vite burg

Kërcënoi me foto intime kolegen, ushtari dënohet me 2 vite burg

Dy vite burgim dhe përjashtim nga radhët e ushtrisë i ka kushtuar Gersjan Dumit ngacmimi seksual dhe përndjekja e koleges së tij në ushtri.

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë vendimin ndaj ushtarakut duke e dënuar atë pas 4 seancave me 2 vite burg me akuzën e shtrëngimit me anë të kanosjes e dhunës për dhënie pasurie.

Ka qenë kreu i Gjykatës së Krimeve të Rënda Sandër Simoni që ka pranuar kërkesën e prokurorisë për dënimin e ushtarakut që prej disa muaj deri në momentin e arrestimit shantazhonte kolegen e tij në ushtri duke i këruar mardhënie seksuale jashtë dëshirës.

Gersjan Dumi, përjashtohet nga ushtria 

Përveç dënimit me burg Dumi është përjashtuar edhe nga radhët e ushtrisë.

Më 13 nëntor 2016 Dumi ra në prangat e policisë teksa më parë ishte kallëzuar në polici dhe ndaj tij kishin nisur hetimet.

Komento
Loading...
Mos e Humbisni
“Lua-jan” o im vëlla ma jep dhe luaneshën në çadër hua që ta…

Close