LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Kina përuroi aeroportin më të madh në botë

Kina përuroi aeroportin më të madh në botë

Këtë të mërkurë, Pekini përuroi aeroportin më të madh në botë. Ndërtimi 11-miliardësh është sa 98 fusha futbolli, ndërkohë që edhe aeroporti ekzistues nuk ishte i vogël, pasi renditej i dyti në botë pas aeroportit të Atlantas në SHBA. Aeroporti i ri kinez pritet të ketë fluksin më të madh, me rreth 170 milionë udhëtarë deri në vitin 2025.

Loading...
Mos e Humbisni
Parashikoni termetin tuaj o maskarenjë dhe ruhuni… jo gjëmën tonë sikur na ruani!

Close