LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Komisioneri apeloi 1 miliardë lekë pasuri të Xhezair Zaganjorit, ja si justifikohet Kryetari i Gjykatës së Lartë

Komisioneri apeloi 1 miliardë lekë pasuri të Xhezair Zaganjorit, ja si justifikohet Kryetari i Gjykatës së Lartë

Kryetari i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori pasi doli para KPA për të dhënë sqarime në lidhje me pasurinë e tij. Zaganjori ka reaguar në një deklaratë për mediat.

“Detyrimet tatimore janë paguar të gjitha, KPA do të shqyrtojë edhe 10 prova të reja me dokumenta të paraqitura”, theksoj Zaganjori.

“Çfarë kisha për të thënë i thash. Rreth të njëjta argumente e fakte sillen edhe pyetjet e përgjigjet.

Unë u përpoqa të bëj më të mirë, sot paraqita edhe 10 dokumente të reja krahas atyre 23 që paraqita seancën e kaluar, trupa gjyqësore u tërhoq për të shqyrtuar provat që dorëzova”, tha Zaganjori.

Zaganjori po hetohet me 1 miliardë lekë pasuri, pasi kaloi fazën e parë të Vettingunt dhe komisioneri apeloi vendimin.

Loading...
Mos e Humbisni
Tronditja e dy kërriçave… kur dëgjuan Lulin që ua kalonte në pëllitje

Close