LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . “Kosova është Serbi”, koret raciste të tifozërisë Çeke

“Kosova është Serbi”, koret raciste të tifozërisë Çeke

“Kosova është Serbi”, këto janë koret raciste të tifozëve të Çekisë, kundër Kosovës ,në ndeshje të vlefshme për Euro 2020.

Mësohet se një grupi rreth 20 tifozë kanë bërë këto thirrje të shëmtuara raciste.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i policisë duke larguar tifozet Çekë , duke shmangur kështu një përplasje të mundshme me ‘Dardanët’.

Loading...
More in Aktualitet, Sport
Si Gjykata Kushtetuese nxjerr jashtë loje Metën me precedentin Beqja: “Vërtetimi i fakti” që ke fituar mandatin dhe jo fillimin e ushtrimit të detyrës mund të bëhet tek çdo noter mjafton te hapet Fletorja zyrtare!

Close