LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Kryeministri Zaev dha dorëheqjen! Zgjedhjet në 2020-ën

Kryeministri Zaev dha dorëheqjen! Zgjedhjet në 2020-ën

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mbahen në muajin Mars të 2020 mëson ekskluzivisht nga burime brenda qeverisë portali TetovaSot.

Pasi Brukseli nuk hapi negociatat me Maqedoninë e Veriut, Kryeministri Zoran Zaev ka dalë sot në një konferencë për shtyp ku ka shpallur Zgjedhjet e Parakohshme. Kjo vjen pas vendimit për mosfillimin e negociatave me BE-në, ku Franca, Holanda dhe Danimarka, refuzuan dhënien e datës në Samitin e fundit në Bruksel. Ai shtoi se ëndrra evropiane e popullit maqedonas, shqiptar, serb, rom, turk dhe të tjerëve në vend, nuk do të rrezikohet.

Loading...
More in Aktualitet, Rajoni
Akuzojnë SHBA për deklaratën e DASH! Rusët të lumtur për një derë të hapur qe i’u la Europa në Maqedoni dhe Shqipëri duke i lënë jashtë BE-es!

Close