LAJMI I FUNDIT
Home . Lifestyle . “Ku**at bëhen të famshme brenda ditës…”, gazetarja “i kthehet rëndë ” Elton Dedës: Ti nuk ma dhe… (Foto)

“Ku**at bëhen të famshme brenda ditës…”, gazetarja “i kthehet rëndë ” Elton Dedës: Ti nuk ma dhe… (Foto)

Ka shkaktuar një furtunë të vërtetë një status i Elton Dedës pas koncertit recital të Alban Skënderajt. Në status Deda shprehej se media shqiptare vrapon pas personazheve pa vlerë dhe që asaj nuk i intereson kultura e vërtetë.

Ky status ka sjellë reagime të forta dhe disa gazetarë i janë përgjigjur.

Mes tyre edhe Anxhela Devole, e cila përmes një statusi në Facebook, i kujton Dedës që:

“Kur i kërkova Elton Dedës një intervistë për “3 Muskëtierët”, nuk pranoi. As Gjoka. Më foli vetëm njëri nga muskëtierët, Redon Makashi. Dhe pastaj nuk e pashë dot koncertin, se biletat ishin shitur”, shkruan gazetarja në rrjetin social., transmeton ShkodraNews

Ja statusi i Dedës pak ditë më parë:

Gjithçka ordinere qe ndodh, histori seksi ose njerez pa asnje lloj vlere qe behen te famshem brenda dites, lajme pa kurefare brendie, servilizma per perkrahje politike ose futje hundesh neper gjera private te njerezve…keto i bejne me shume qejf dhe zell. Por askush nuk foli per koncertin e 3 Musketiereve dhe as per koncertin e Albanit, per kete ere te re qe po e gezon qytetin tone. Askujt nga mediat tona nuk i intereson kultura dhe gjerat e mira qe me aq mundim i bejme. Kjo eshte vertet per te ardhur keq. /ShkodraNews

Loading...
Mos e Humbisni
Ne, lehësit dhe Kryelehësi!

Close