LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . “Kur do të bëhemi pjesë e BE-së?”, Rama i përgjigjet gazetares: Kur mjekra ime të bëhet më e gjatë se flokët e tua

“Kur do të bëhemi pjesë e BE-së?”, Rama i përgjigjet gazetares: Kur mjekra ime të bëhet më e gjatë se flokët e tua

Kryeministri Edi Rama tha se në kohën kur ka dalë në rrugë për të kërkuar Shqipërinë si gjithë Europa, i kisha të gjitha flokët.

“Në kohën kur unë kam dalë në rrugë për të kërkuar Shqipërinë si gjithë Europa, i kisha të gjitha flokët dhe kam parasysh nëse do lë mjekrën që ta dëshmoj, do të bëhet më e gajtë se flokët e tua derisa ta plotësojme dëshirën dhe të bëhemi pjesë e saj.

Ky është një rrugëtim siç ishte kur ke lindur ti. Shumë gjëra do të ndryshojnë. Trashgimia jonë është shumë e rëndë.

Kemi pasur dy ndërpreje të mëdha. Ka të gjitha mundimet e veta. Do t’ia bëjmë yzmetin.

Një gjë është e sigurt ti do të votosh për Parlamentin Europian në Shqipëri padyshim. Do votoj dhe unë”, tha Rama.

Loading...
More in Aktualitet
“Shqipëria ka bërë progres, por jo mjaftueshëm”, Rama nuk ia lë mangut kryeministrit holandez

Close