LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Kur njeriu që urdhëroi rrëmbimin e Gulenit vizitonte Tiranën, që “gëlon nga dinamizmi”, e drejtuar nga “abi” Lulzim

Kur njeriu që urdhëroi rrëmbimin e Gulenit vizitonte Tiranën, që “gëlon nga dinamizmi”, e drejtuar nga “abi” Lulzim

Kamil Ekim Alptekin, I cili është sot njeriu më I përfolur në botë, për shkak se ka paguar këshilltarin e sigurisë së presidentit Trump, Flynn, të lobojë për rrëmbimin e kundërshtarit të tij politik, Fetullah Gulen, për ndaljen e një sulmi ndaj ISIS, dhe po ashtu, i përfshirë në rrjetën e bizneseve ruse, ka qenë njeriu që i ka ardhur në ndihmë Lulzim Bashës dhe Partisë Demokratike në fushatën elektorale në vitin 2013.

Në një postim të tij në Twitter, Kamil Ekim Alptekin shkruan se sapo ka zbritur “në Tiranë, sekreti më i ruajtur i Europës. Tirana e udhëhequr nga Lulzim Basha gëlon nga dinamizmi”.

Udhëtimi ishte në prag të fushatës elektorale në Shqipëri, ndërkohë që shoku i ngushtë i Bashës ishte konsull nderi i Shqipërisë në Turqi, i emëruar nga Basha si ish- ministër i Jashtëm.

Sot, nëse kërkon emrin e tij, të del i atashuar në mijëra artikuj që flasin se si ky njeri ka paguar për të implikuar SHBA-të në historitë e luftës për pushtet në Turqi, në rrëmbimin e Fetullah Gulen, në devijimin e axhendës anti- ISIS, në rritje të influencës ruse në SHBA dhe në çuarjen e Lulzim Bashës, për të bërë një foto me Trump.

Tani ngelet të sqarojë para drejtësisë edhe Lulzim Basha, se si i ka transportuar 670 mijë dollarë nga kasaforta e Kunatit në parajsat fiskale.

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Memoriali i Erdoganit: “Luftë” në PD dhe as mish as peshku Lulzim, miku i Ekim Alptekinin !

Close