LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Shendeti . Ky 70 vjeçar i ka thënë jo plakjes (Video)

Ky 70 vjeçar i ka thënë jo plakjes (Video)

70 vjeçari Sam Bryant Junior nuk e di se çfarë është të plakesh. Për të vitet janë vetëm numër dhe nuk të definojnë si person.

Kampioni i buildingut nga Hephzibah, ka një trup të mahnitshëm të cilin do të ia kishin lakmi edhe të rinjtë.

Ai me këtë sport kishte nisur të merret në moshën 44 vjeçare para 26 viteve, dhe ai thotë se pikërisht aty e ka gjetur sekretin e rinisë.

“Njerëzit e kanë të gabuar mendimin se vitet të plakin dhe të bëjnë të vjetër. Vitet janë vetëm një numër dhe shumicës së njerëzve u jep një arsyeje për tu bërë dembel dhe për të mos bërë asgjë.

Shumë njerëz më kanë thënë ,prit deri sa të vish në këtë moshë, e pasi që iu them se sa vjeçar jem atyre u vie turp. Unë nuk jam ndier asnjëherë i vjetër që kur kam nisur bodybuildingun.

Që nga mosha 44 vjeçare nuk ndihem se kamë ndryshuar në moshë”, ka shtuar ai.

Për më shumë shikojeni videon e tij.

Loading...
More in Shendeti
Vera vjen e nxehtë, temperaturat më të larta prej vitit 1800

Close