LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Shendeti . Ky prezervativ quhet “lejlek”, ja për çfarë u shërben femrave

Ky prezervativ quhet “lejlek”, ja për çfarë u shërben femrave

Ekziston një prezervativ, i cili quhet “lejlek” dhe ka një efekt komplet të kundërt me prezervativët normalë. Pra, lejleku është një lloj prezervativi që ndihmon femrat të mbesin shtatzënë duke zgjidhur problemin e ngjizjes.

Prezervativi lejlek mbledh spermatozoidet dhe i dërgon drejtpërdrejt në fytin e mitrës, duke shtuar mundësinë e ngjizjes. Vegla është lansuar në vitin 2014, ndërkaq hulumtimet tregojnë që deri tani janë lindur 150 bebe të ngjizura në këtë mënyrë.

Përshtatshmëria e kësaj vegle të re teknologjike është që çiftet mund ta përdorin në shtëpinë e tyre, por kushton shumë më lirë se ngjizja artificiale.

Loading...
More in Shendeti
Dalja e dhëmbëve, simptomat dhe mynyrat e qetësimit natyral

Close