Home . Aktualitet

Aktualitet

Bledi Mane: Klithmë lebetitëse për budallaçkat e Adriatik Llallës

 Nga Bledi Mane Mbrëmjen e së shtunës, kur njerëzia nëpër Tiranë kishte dalë të argëtohej, vendosëm edhe ne të radaksisë së portalit www.pamfleti.com të argëtoheshim, ndaj zgjodhëm një personazh grotesk, grotesk si vetë shefi i saj. Anduena Llabani quhet, dhe ka rreth ...

Read More »

Historia e vajzës prostitutë, treguar nga nëna e saj e verbër Ja kush i përgjigjet…! (Video)

Sapo ka mbushur 24 vjeç dhe është nëna e dy të miturve. Historia e Inës nga Fieri është bërë pjesë e emisionit me ‘Zemër të hapur’, ndërsa ajo po jeton ditët e saj me te këqija, pasi mjekët e kanë ...

Read More »

Papa Françesku marton çiftin në avion gjatë fluturimit nga Santiago për në Iquique (Foto)

Papa Françesku bekoi martesën e Carlos Ciuffardi Elorriaga dhe Paula Podest Ruiz, të dy pjesëtarë të ekuipazhit të avionit të kompanisë ajrore Latam, shkruan Tgcom24. Çifti kilian, që ishin martuar në një ceremoni civile dhe kanë dy fëmijë, kishin caktuar ...

Read More »

Detajet e vendimit/ Gjykata Kushtetuese shuan shpresat e Arben Frrokut

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar sot kërkesën e Arben Frrokut për rigjykim për shkelje kushtetuese. Me katër vota pro dhe 2 kundër Kushtetuesja ka vendosur të rrëzojë kërkesën e vëllait të ish-deputetit Mark Frroku i dënuar nga Apeli i Krimeve të ...

Read More »

HISTORIA/ Artikulli i “The Guardian”: Misteri i vrasjes së shqiptares Silvana Beqiraj në Francë

Historia e Silvana Beqiraj, shqiptares që u gjet e vrarë 4 vjet më parë në Francë, është rikthyer sërish në vëmendjen e shtypit britanik. “The Guardian”, i ka kushtuar një artikull të plotë vrasjes së mbuluar me mister, e ende ...

Read More »

Shqipëria me 3 aeroporte? Rama: Si për inat të atyre që vunë kujën pse Vlora, për Kukësin…

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një tjetër lajm të mirë. Me sa duket Shqipëria është drejt rrugës për t’u bërë me tre aeroporte. Rama deklaron se është vendosur një kontakt serioz për aeroportin e Kukësit. Kryeministri shprehet me besim për ...

Read More »

Europa Veriore përfshihet nga moti i keq, shënohen viktimat e para

Katër persona kanë mbetur të vrarë nga rrëzimi i pemëve ose çative nga një stuhi e cila përfshiu veriun e Europës.  Katër persona kanë humbur jetën në Holandë si pasojë e aksidenteve të lidhura me stuhinë dhe një tjetër në ...

Read More »

I dënuari për terrorizëm Fadil Myslimani akuzon Sali Berishën së më 2012 u bëri thirrje shqiptarëve të luftonin përkrah ISIS për xhihad në Siri

Fadil Myslimani vuan dënimin për terrorizëm  në burgun e Fushë-Krujës, pasi referuar vendimit të gjykatës ai përmes propagandës fetare ka frymëzuar disa shqiptarë që të  ndjekin  rrymën tekfiriste dhe salafiste të islamit për t’u përfshirë në luftimet e xhihadistëve në ...

Read More »

Modelja Chrissy Teigen tepër e guximshme, tall rëndë Donald Trump

Në fushatën për zgjedhjen e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kandidati që rezultoi fitues, Donald Trump kishte shumë personazhe të njohur kundër. Një ndër to ishte edhe modelja dhe moderatorja e famshme, Chrissy Teigen. Ajo ka shprehur qartë ...

Read More »

Romeo Kara: Skenderbeu është sfidanti i të gjithë hipokritëve të sotëm

Nga: Romeo Kara Heronjte jane shembuj frymezimi, per popujt, kur ata nuk kane midis tyre më nje te ngjashem me ta, dhe sidomos kur kushtet historike, e kerkojne domosdoshmerisht nje te tille. Heronjte jane simboli i sakrifices se nje kombi ...

Read More »

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550   CAS-002   CISM   200-125  , PMP   000-089   CCA-500   MB2-704   350-080   JN0-360   810-403   70-177   350-001   350-001   PMP   OG0-093   2V0-621D   CCA-500   210-065   352-001   101   102-400   MB2-707   70-178   JN0-102   640-911   ICGB   350-001