LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Argetim

Argetim

Jari përgëzon Metën për refuzimin 100 për 100 të zgjedhjeve

Sot ishte ditë zgjedhjesh dhe njerëzit duhet të shkonin të votonin. Por siç u pa nga të gjithë asnjë shqiptar nuk shkoi të votonte. Ndërkohë Presidenti Meta nuk e tërhoqi dekretin, dhe zgjedhjet zyrtare janë sot. Pas kësaj Jari vendosi ...

Read More »

Monika habit SHBA-në: Vilën në Lalëz e kam në bashkëpronësi me mamin, të blerë nga dyqanet e pronës së babit… ne na ka hetuar Amerika e s’ka gjetur gjë”

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka qenë e ftuar në emisionin radiofonik “Nova Media Albania”, në SHBA. Teksa u pyet nëse familja Meta ka ndonjë pasuri të vendosur në mënyrë të paligjshme, Kryemadhi u përgjigj me ironi se pasurinë e ...

Read More »

Jari udhëzon demokratët, pse duhet sulmuar Komisioni i Venecias

Pas argumenteve që ka paralajmëruar sot presidenti kundër opinionit të Komisionit të Venecias, lidhur me faktin se ai nuk e ka shkelur në asnjë vend Kushtetutën, Jari kërkoi të sqarojë demokratët, se presidenti nuk po sqaron Komisionin e Vencias, por ...

Read More »

Jari ka Ditlindjen: Ja urimet më pikante që ka marrë!

Sot kam ditlindjen dhe do të ndaj me ju disa nga urimet më pikante që kam marrë nga personalitete poltike, por dhe demokratë të thjeshtë. Sali Berisha: Gëzuar Ditlindjen dhe mos u dorëzo. Në moshën tënde mua më përmbysën me ...

Read More »

Jari analizon mbrojten e Presidentit dhe jep dhjetë porosi urgjente

Pas zhurmës që ka shkaktuar opinioni i Komisionit të Venecias, Jari ka studiuar me vëmendje mbrojtjen e presidentit përballë konstatimit të shkeljeve kushtetuese. Në përfundim, ai ka disa vërejtje serioze, që kanë ardhur ndoshta nga nxitimi dhe paniku i stafit ...

Read More »

Jari thotë se jo rastësisht 85 për qind e shqiptarëve besuan lajmin e Qim Pekës

Ka pasur shumë debate brenda opozitës, pse Luli u rikthye në tryezë me Ramën dhe si do shkojë e ardhmja e kësaj . Për t’u dhënë zemër demokratëve, Jari bëri sot një analyze, ku provon që Luli është i fituar, ...

Read More »

Jari kërkon masa ndëshkuese ndaj “këshilltarit” të Merkelit, Martin Henze

Pas vendimit të Bundestagut gjerman pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE, Jari mendoi se është koha të merren masa ndaj “Këshilltarit të Merkelit”, Martin Henze, që ka 1 vit e ca që merr para për të bllokuar negociatat. ...

Read More »

“Kush do skedinë për nesër të ngrejë dorën”?! Rrjeti ironizon profecinë e ‘sizmiologut’ Ilir Meta (Foto)

Teksa vendi është përfshirë nga një tërmet i fuqishëm, në rrjet nuk kanë munguar as memet të cilët kanë ironizuar deklaratën që bëri pak kohë presidenti i vendit Ilir Meta, duke thënë se vendit i kanoset një tërmet apokaliptik.

Read More »

Jari komenton dënimin e Tahirit dhe argumenton fajin e tij

Pas vendimit për dënimin e Saimir Tahirit për shpërdorim detyre, Jari vendosi të bëjë një zbërthim të gjatë të përgjegjësive të Saimir Tahirit, si ish- ministër i Brendshëm: “Të nderuar demokratë, Jari ju sqaron! Po u flas si ish- ministër ...

Read More »

Jari entuziast për vazhdimin e revolucionit me Sindikatat e pavarura

Sot Sindikatat e Gëzimit bënë sërish një Kongres, për të konfirmuar vazhdimin e revolucionit. Jari u bë entuziast nga kjo forcë e re revolucionare dhe bëri këtë postim: “Të dashur demorkatë, Jari ju sqaron! Sot më janë ringjallur shpresat për ...

Read More »