LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Argetim (page 10)

Argetim

Epopeja e kusarëve në një variant të ri

hqipëria ime, shqiponjë e plagosur, vidh e vidh të gjithë, e ti s’ke të sosur!   E ti s’ke të sosur, se je një xhenet, s’t’u mbaruan depot, njëzet e dy vjet!   Të gjithë u vërsulën, me kuç e ...

Read More »

Lirimi i Lul Berishës: Mbyllen hetimet pėr gjyqtarėt e Apelit, pushohet dosja pėr juristin e burgut (Video)

Prokuroria e Tiranės ka vendosur tė pushojė hetimit ndaj tre gjyqtarėve tė Apelit Durrės qė urdhėruan nė 5 dhjetor 2016 lirimin e Lulzim Berishės. Gjyqtarėt Arben Vrioni, Anita Mici dhe Petrit Çeno si dhe ish drejtori i burgut tė Durrėsit ...

Read More »

FOTOT/ Protesta e opozitës, plas ironia në rrjetet sociale

Teksa opozita e vendit ka njoftuar se më datën 27 janar do të nisë një valë protestash në vend, në rrjetet sociale ka nisur shpërndarja e memeve ironizuese. Faqet e njohura për humorin pikant, kanë shpërndarë disa punime për të ...

Read More »

Set fotografish, që vetëm njerëzit me mendje të pista dinë t’i interpretojnë (Foto)

Ndonjëherë mendja jonë mund të luajë truket për ne, natyrisht varësisht nga mënyra se si po bëjmë, ato do të ndodhin më shumë ose më rrallë. Në këtë post ne ju kemi vënë në provë për të kontrolluar nivelin e ...

Read More »

Politikanët shqiptarë gjatë vitit 2017: Nuk i kishit parë kurrë në këto pozicione! (Video)

Midis politikanëve ka dhe nga ta që pëlqejnë të këndojnë recitojnë apo të kërcejnë. ABC News ka përzgjedhur më të mirët që kanë performuar gjatë vitit 2017 Kryeministra, deputetë, kryebashkiakë, e politikanë të spikatur, që kanë treguar se jashtë politikës ...

Read More »

Zjarri në Katedralen e Korçës, për të zhdukur gjurmët e Fahros

Presidenti bëri një vizitë në Katedralen e Korçës me rastin e “Ditës së Ujit të Bekuar”. Pasi shkëmbeu urimet me mitropolitin e Korçës, presidenti, i cili shoqërohej nga Fahrua dhe Qimi, kërkoi që mitropoliti të pagëzonte Fahron në ortodoks. -Po ...

Read More »

Rrjetet sociale humor therës me Metën, Çlirim Pekën dhe Fahri Balliun (Foto)

Faqet më të njohura të humorit në rrjetet sociale kanë ironizuar zhvillimet e fundit politike duke sjellë anën komike të ngjarjeve. Së fundmi, në rrjet qarkullojnë disa meme ku ironizohen disa prej aktorëve të ndryshëm të politikës nga deputetët e ...

Read More »

Miku familjar i Ilir Metës, tallet me Monika “Çizmen” me këtë video!

Ai është mik familjar i Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, të cilët i ftoi edhe në dasmën e tij. Por, Bes Kallaku nuk ka ngurruar të ironizojë gjestin e Monika Kryemadhit, e cila hoqi çizmet në Kuvend, për të goditur ...

Read More »

Kryebashkiaku Veliaj siç nuk e keni parë, në emision me çizme dhe me gjela deti (Foto)

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, është shfaqur me një veshje tërësisht ndryshe nga sa e shohim në daljet e tij publike. Në emisionin “Xing me Ermalin” ai është futur në studio i veshur me kominoshe dhe çizme të ...

Read More »

FOTOT/ Basha hap profile të rreme për t’i bërë retweet vetes, por njëri nga emrat është skandaloz…

Lulzim Basha dje ka zhvilluar një protest me Monika Kryemadhin. Ata protestuan që Adriatik Llalla të qëndronte në krye të prokurorisë së përgjitshme edhe pse i kishte mbaruar mandati. Protestën e djeshme Basha e ka pasqyruar edhe në rrjetet sociale, ...

Read More »