LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Argetim (page 19)

Argetim

Foto-Fakt/ Bleonën apo Bashën, kë mbështet vërtet Trump?

Dje zyra e shtypit të PD ka publikuar një foto të kryedemokratit Lulzim Basha me presidentin e SHBA Donald Trump, foto kjo e paguar, duke pretenduar se është  bërë një takim. Por CityNews ju sjell disa foto të bëra pa pagesë ...

Read More »

Zbulohet personazhi që fshihet pas “Balena Blu” që rrezikon të ardhmen e qindra të rinjve shqiptarë (Foto)

Fenomeni “Balena Blu”, loja vetëvrasëse që rrezikon jetën e të rinjve shqiptarë, ka gjetur viktimat e saj edhe në Shqipëri. Një lajm i mirë vjen nga Rusia, ku ditën e djeshme është arrestuar Ilya Sidorov, 26 vjeç. Sidorov, thuhet se ...

Read More »

Ardi Daullxhiu do katapultojë LSI forcë të parë… për të të gjet nuse!!!

Ditët e fundit, nga LSI-ja çfarë nuk po dëgjojmë dhe nuk bëhet fjalë vetëm për kërcënime deri edhe të Presidentit të zgjedhur në emër të partisë. Por sot duket se nga kjo parti ka dalë edhe një kandidat i pazakontë. ...

Read More »

Batutat e Ramës me Majkon: Do na japësh ndonjë kafe? Ti do na përcjellësh të gjithëve në varreza!

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim paraditen e sotme me banorët e Njësisë 5, bashkë me Erion Veliajn e Pandeli Majkon. Me këtë rast, ai shkëmbyer disa batuta me ta. “Lali Eri, ca thoshte Fevziu mbreme”, e pyeti Rama ...

Read More »

Rrjetet sociale tallen me Ilir Metën: LSI forë e parë, por…. (Video)

Nervozizmi dhe deklaratat së fundmi të Presidentit të zgjedhur Ilir Meta se LSI është forcë e parë, nuk i kanë shpëtuar syrit kritik dhe ironizues të rrjeteve sociale. Në një video të publikuar së fundmi, shihet pikërisht Meta që vrapon ...

Read More »

Plas humori në rrjetet sociale, Ristani: Më erdhi në majë të hundës, një muaj pa pirë raki (Foto)

Situata politike në vend shndërrohet shpesh herë në “ushqimin” kryesor të faqeve të humorit. Ato përpjeqen që të ironizojnë personazhe të caktuara duke i sjellë në një varjant që çliron humor. Ne kemi përzgjedhur disa prej punimeve më interesante të ...

Read More »

“Kaubojsi” tejkalon çdo parashikim: Më votoni, ta bëj Shqipërinë si Amerika

Kandidati për kryeministër Eduart Ndocaj, i njohur ndryshe si “kaubojsi” i politikës shqiptare, vjen me një premtim të pazakontë në këto zgjedhje. Kreu i PBDKSH-së ka shpërndarë një spot për garën elektorale të 25 qershorit, ku veç të tjerash është ...

Read More »

VIDEO/ Ne po e fillojmë fushatën me Bujar Qamilin, ndërsa ata do sjellin arkivolin me Sali Berishën brenda

Kjo video është bërë gjatë fushatës së kaluar, por këto ditë është kthyer në hit në rrjetet sociale. Në këtë video shfaqet për herë të parë edhe “kaubojsi” Eduard Ndocaj. Është shëmbëlltyra më e mirë se si bëhen fushatat në ...

Read More »

Valentina Duka shokon me prezantimin qesharak: Tek “gabi” e ka gjetur ky Basha? (Video)

Shikoni këtë video dhe binduni vet kush e udhëheq listën e Qarkut të Korçës. Shqetësimi i saj kryesor është se tek tregu i gabit ka shumë pak njerëz që blejnë rroba. Me një gjuhë tërësisht të varfër dhe pa asnjë ...

Read More »

VIDEO/ Pas diellit demokrat, djali i Fahri Balliut premton netë të bukura demokratike

Fushata e kandidatit të PD në Progradec Klevis Balliu, është karakterizuar me shprehje të cilat do të mbahen mend gjatë nga të gjithë. Ditë pas dite, djali i botuesit të gazetës “55” Fahri Balliu nuk harron të bëjë gafën e ...

Read More »