LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Argetim (page 2)

Argetim

Jari proteston për provokimin e Ramës ndaj Lulit, në festën e Hallween-it

Sot është festa e Hallween-it dhe shumë njerëz po kryesisht fëmijë, vënë maska dhe dalin në rrugë të trembin njerëzit. Edvin Rama kishte inskenuar sot një gjë të tillë kundër Lulit. Një tufë fëmijësh kishin vënë maskat e anëtarëve të ...

Read More »

Jari u shpjegon demokratëve, pse Lulit i duheshin dy vila të reja

Pas lajmit se Luli ka braktisur katin e fundit të pallatit afër Liqenit dhe ka shkuar tek dy vila në një kompleks rezidencial në perfieri të Farkës, Jari vendosi t’ju shpjegojë demokratëve pse është marrë ky vendim: “Të dashur demokratë, ...

Read More »

Jari i shkruan Tur Zhejit: Mbahu mos u ble!

Tur Zheji ka disa javë që ka vënë alarmin se Rama po i blen të gjithë dhe se këtu nuk do ngelet asnjë njeri pa u blerë. Jari ka vrejtur se Zheji, duke folur me gjuhë alegorike, lë të kuptohet ...

Read More »

Jari e ndjen se nëna e Kacifasit është frymëzuar nga fjalimi i Lulit

Jari ndoqi i shqetësuar ngjarjet në Bularat dhe ceremoninë e përvjetorit të Kacifasit, që u vra një vit më parë nga forcat special, pas një përplasje me armë në Bularat. I bëri shumë përshtypje fjalimi i nënës së tij në ...

Read More »

Jari shpjegon skenarin e sulmit terrorist mbi Ilir Metën

Pas lajmit se policia më në fund ka zbardhur pjesëtarët e celulës së terrorit, drejtuar nga iranianët që donin të bënin masakër ditën e Sulltan Novruzit, Jari vendosi t’u shpjegojë demokratëve të vërtetën e këtij atentati: “Të dashur demokratë, Jari ...

Read More »

Kryemadhi tregon pse shqiptarët duhet të jenë më të lumtur sot: Mirë që kam Ilirin, se ata si racë rrojnë shumë, vdesin mbi 100 vjeç

E ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Aktualitet” Monika Kryemadhi ka bërë një rrëfim krejt ndryshe nga herët e tjera, ku foli edhe për frikërat e saj më të mëdha. Kryemadhi tregoi frikën e saj se një ditë mund të ...

Read More »

Jari përgëzon Metën për refuzimin 100 për 100 të zgjedhjeve

Sot ishte ditë zgjedhjesh dhe njerëzit duhet të shkonin të votonin. Por siç u pa nga të gjithë asnjë shqiptar nuk shkoi të votonte. Ndërkohë Presidenti Meta nuk e tërhoqi dekretin, dhe zgjedhjet zyrtare janë sot. Pas kësaj Jari vendosi ...

Read More »

Monika habit SHBA-në: Vilën në Lalëz e kam në bashkëpronësi me mamin, të blerë nga dyqanet e pronës së babit… ne na ka hetuar Amerika e s’ka gjetur gjë”

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka qenë e ftuar në emisionin radiofonik “Nova Media Albania”, në SHBA. Teksa u pyet nëse familja Meta ka ndonjë pasuri të vendosur në mënyrë të paligjshme, Kryemadhi u përgjigj me ironi se pasurinë e ...

Read More »

Jari udhëzon demokratët, pse duhet sulmuar Komisioni i Venecias

Pas argumenteve që ka paralajmëruar sot presidenti kundër opinionit të Komisionit të Venecias, lidhur me faktin se ai nuk e ka shkelur në asnjë vend Kushtetutën, Jari kërkoi të sqarojë demokratët, se presidenti nuk po sqaron Komisionin e Vencias, por ...

Read More »

Jari ka Ditlindjen: Ja urimet më pikante që ka marrë!

Sot kam ditlindjen dhe do të ndaj me ju disa nga urimet më pikante që kam marrë nga personalitete poltike, por dhe demokratë të thjeshtë. Sali Berisha: Gëzuar Ditlindjen dhe mos u dorëzo. Në moshën tënde mua më përmbysën me ...

Read More »