LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Argetim (page 20)

Argetim

Kur do t’i a “fusësh” Ramës, komentuesi: Mirëmëngjes kokosh. Përgjigjia Ramës: Si je o pulë…?

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme duke publikuar në profilin e tij në ‘Facebook’, një foto të një infermiereje në Tiranë. Ai ka shkruar se falë taksës së aplikuar nga qeveria e tij dhe rritjes së pagës, ...

Read More »

“E gjeni dot dikë që e sheh Lulin, siç e sheh Nardi”: Rama në takim me Metën, por gjen kohë të tallet me Bashën

Kryeministri Edi Rama këto ditët e fundit ka vendosur ta thumbojë Lulzim Bashën, me meme të ndryshme që bëhen për të në internet. Së fundmi ka postuar një meme me Bashën dhe Nard Ndokën. Rama e ka postuar këtë meme ...

Read More »

Ditari i Megi Pjeshkës: Zbulohet arsyeja pse duhet vrarë Luli?

Sot në çadër u përhap një valë paniku. I pari që hyri me fytyrë të trembur ishte Flamuri. Ndryshe nga herët e tjera, dukej seriozisht i tronditur dhe i menduar, gjë që nuk është e lehtë të arrihet në portretin ...

Read More »

Batuta e Ramës me Berishën: Sali mblidh mendjen se do e mbyllësh jetën në çadër

Kreu i qeverisë nuk kurseu as batutat gjatë fjalës përpara të rinjve. Rama tha se ish-kryeministri Sali Berisha ka në pushtet qëkur ka lindur ish-­ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri. “Faleminderit Kavajës që do shtet, faleminderit Dajtit që do punë, ku janë ...

Read More »

Ditari i Megi Pjeshkës: Fevzo ngriti botën në këmbë për Lulin!

Sot ishte një ditë e paharruar në çadër. Prej dy ditësh ka një komplot ndërkombëtar kundër Lulit. Në fillim kanë dashur ta eleminojnë politikisht, dje dhe fizikisht. Falë Fevzos ky komplot u zbulua. Dje Fevzo kërkoi publikisht nga Ditmir Bushati ...

Read More »

Rama tallet keq me Lulin e “pa nxënë”… (Foto)

Ironia e Ramës ndaj veprimeve të Bashës nuk ka fund. Sot kryeministri ka publikuar në Facebook një foto ku ironizohet frika e Bashës për të marrë pjesë në zgjedhje dhe merr me vete edhe parti të tjera. Këtë e paralelizon ...

Read More »

“Nëse një ditë do të lexoj Çim Pekën, mos ma vini re, do jem çmendur…”

Gazetari dhe analisti, Mustafa Nano ka dhene nje interviste te pazakonte per Konica.al. Ai ka treguar per profesionin e tij dhe se çfare mendon per koleget, Blendi Fevziun dhe Sokol Ballen. Ai ka thene se Fevziu eshte gazetar i mire, por ...

Read More »

Zaho shkon në muze me motrën, i tregon asaj histori deti (Foto)

Djali i vogël i kryeministrit Rama ka është fotografuar sot në muze me motrën e tij. Rea, vajza e Linda Ramës nga martesa e saj e parë, ka publikuar në Facebook një foto me vëllain e saj të vogël, tashmë ...

Read More »

Komentuesi: Rama ik! Kryeministri: Më vjen keq, ikim kur e vendos populli jo “Qadra”

Kanë qenë të shumta komentet të cilave u ka kthyer përgjigje këtë të mëngjes fillimjave kryeministri. Nga kërkesat për t’u larguar nga qeveria e deri tek pyetjet për çmimin e energjisë elektrike, këtë të hënë, Rama ka qenë i zënë duke ...

Read More »

Gazetarja braktis transmetimin LIVE sulmohet nga një… (VIDEO)

Kjo gazetarja argjentinase ishte në një transmetim të drejtpërdrejtë, ku po fliste për motin në vend,  por papritur braktisi punën. Dhe kjo vetëm sepse u ndie e rrezikuar nga një bletë, e cila po i vinte vërdallë. Sol Perez u shfaq ...

Read More »