LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Argetim (page 21)

Argetim

Baftjar, gëzuar t’keqen vllai… (Video)

Gjatë një takimi elektoral në qarkun e Durrës, Ilir Meta është parë në humor, teksa ia ka marrë valles. Sëbashku me Ardi Daullxhiun e njohur të “Zonë e Lirë”, aktorin Bes Kallaku si dhe ministrin Lefter Koka, Presidenti i ri ...

Read More »

Rama mesazh Topallit: S’ke ç’bën Jozefinë, të erdhi dita të votosh për mua (Video)

Në parlament ka edhe momente kur deputetët lirohen nga kostumi zyrtar dhe kanë kohë të shkëmbejnë edhe përshëndetje apo biseda me njeri-tjetrin. Kështu, pavarësisht se javën që kaloi Kuvendu u mblodh për një seancë të jashtëzakonshme, ku u votua vettingu, ...

Read More »

VIDEO/ Të rinjtë e LRI-së i kanë “shplarë trurin”, këndojnë si dëshmitarët e Jehovait

Janë të shumtë të rinjtë që kryesisht për të përfituar një vend pune në administratë, detyrohen të anëtarësohen pranë Lëvizjes Socialiste për Integrim. Por me sa duket një pjesë e mirë e tyre ka pësuar edhe lavazh truri. Skena që ...

Read More »

Rrjetet sociale tallen keq me Bashën: Sikur the nuk ka zgjedhje në Qershor…

Fakti që zgjedhjet do të mbahen në Qershor, brenda afateve kushtetuese dhe jo në vjeshtë siç pretendonte e premtonte PD është bërë objekt humori në rrjetet sociale. Madje qarkullon një video humoristike se si reagon Basha kur e pyesin për ...

Read More »

Video/ Monika Kryemadhi kthehet në objekt humori tek “Xing me Ermalin”

Deputetja Monika Kryemadhi, njëkohësisht dhe Zonja e Parë, ka qenë e ftuar e radhës në programin “Xing me Ermalin”, në të cilin ka shfrytëzuar rastin, e shoqëruar nga militantët e LRI-së (në këtë rast 500 lekshat e LSI), të bëj dhe pak ...

Read More »

Rama: “Hajde të puth i çik!”. Nard Ndoka: “Edhe i herë se s’e mora vesh” (Video)

Në emisionin “Kjo Javë” në “Neës24” është publikuar videoja gazmore e javës me të gjitha ngjarjet politike në të. Që nga Rama që shpërthen pas paktit me Bashën në miting dhe deri te Nard Ndoka që duket sikur “nuk dëgjon ...

Read More »

Video humori: Zgjedhje me Edi Ramën nuk do ketë. Më falni, zgjedhje me Niko Peleshin nuk do ketë…

Marrëveshja Rama-Basha ka habitur shumë njerëz. Por është bërë edhe object humori, pasi ata kanë lëshuar shumë ndaj njëri-tjetrit. Fiks Fare ka përgatitur këtë video ironike dhe me humor.

Read More »

Japim çadër me qira për dasma e protesta… në bazë të nevojave edhe për synetlliqe (Foto)

Çadra e PD-­së që qëndroi para kryeministrisë për afro 90 ditë kundër qeverisë, është mbyllur mbrëmjen e djeshme pas marrëveshjes Rama­-Basha. Ashtu siç nuk kanë munguar reagimet e kryeministrit gjatë gjithë kësaj kohe për çadrën, edhe sot Rama ka uruar ...

Read More »

Pasuria turistike kombëtare vetëm dy orë larg Tiranës nga Shëngjergji në Martanesh (Foto)

Kushdo që ka qenë dikur i apasionuar për të shkuar në Bizë, një fushë karstike në lartësinë 1200 metra, tani e ka më lehtë. Rruga e re përmes luginës së Shëngjergjit të mundëson të jesh në Bizë brenda një ore, ...

Read More »

Fotot/ LGBTI nuk pret PD-në, nis paradën

Në pritje të protestës së Partisë Demokratike, në Tiranë ka nisur parade e LGBTI-së. Edhe pse nuk ka pasur shumë pjesmarrës, ndaj tyre ka pasur edhe disa fyerje nga qytetarët që kalonin në rrugë.

Read More »