LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Argetim (page 22)

Argetim

Ironia/ “Zgjohu Luli, fituam! S’je në zgjedhje”

Edi Rama, kryeministër i vendit vijon ironinë e tij me kreun e opozitës Lulzim Basha. I cili e la Partinë Demokratike dhe opozitën jashtë zgjedhjeve parlamentare të këtij viti. Rama nuk ka munguar të postojë në rrjetin social facebook një ...

Read More »

Kur arkitektura shqiptare dështon. Shkrihuni së qeshuri! (FOTO)

Shpesh herë na ka rastisur të shikojmë disa objekte të “çuditshme” dhe nuk i japin dot shpjegim ndërtimit apo formave të tyre. Këto janë disa foto ku shqiptarët e kanë “qarë” punën e tyre. Fotot janë publikuar në rrjete sociale. ...

Read More »

Edhe të huajt humor me Bashën: O Lul, dil nga çadra

Kur kanë mbetur vetëm pak orë nga skadimi i afatit për të hyrë në zgjedhjet e 18 qershorit, disa të huaj “lusin” kreun e PD-së  që të dalë nga çadra. “O Luli, dil nga çadra”. Me këtë thirrje, dy femra të huaja ...

Read More »

Zëvendëspresidenti, kush do të jetë numri 2 pas Ilir Metës (Foto)

Bes Kallaku është padyshim një nga aktorët e humorit më aktiv në rrjetet sociale dhe jo vetëm. Herë pas here ai bëhet pjesë edhe e batutave në lidhje me zhvillimet politike. Në një foto të ndarë sot me Presidentin e ...

Read More »

Qeshni që të mos qani: Fahri Balliu do të jetë zevëndëspresident!

Qeshni që të mos qani Ilir Meta pritet që të kërkojë ndryshime të thella kushtetuese. Një nga kushtet kryesore që i vendosi Edi Ramës përpara se të pranonte postin e presidentit ishte edhe vendosja e postit të zv/presidentit, kjo për ...

Read More »

“Luli është si ata tipat që ankohet pa filluar ndeshja, jo s’bën topi, jo fusha, jo keni portier më të mirë…”

Lulzim Basha, pavarësisht lëshimeve të panumërta që iu bënë dje, është i vendosur të qendrojë në çadër dhe të mos e lejojë PD-në të kthehet në Kuvend dhe të marrë pjesë në zgjedhje. Kërkesat e tij absurde kanë bërë që ...

Read More »

Pas negociatave Rama dhe Berisha përplasen në një qendër biznesi, ja batutat që shkëmbyen mes tyre

Në përfundim të negociatave të gjata, kryeministri Rama është drejtuar për te ABA Center, ku ndodhet një restorant që e frekuenton, zyrat e BE­-së, por edhe zyra e ish kryeministrit Berisha. E pikërisht me këtë të fundit, ai është shkëmbyer ...

Read More »

Protesta gallatë e opozitës: Si e “përdhunoi” himnin kombëtar “Luli dhe shokët e tij”! (Video)

Paraditen e sotme Lulzim Basha, ka organizuar një protestë paqësore në Tiranë dhe në qytete të tjera të Shqipërisë. Por, pas një fjalimi që ai mbajti në sheshin “Shqiponja”, i ka kërkuar të pranishmëve të këndonin himnin e flamurit. Të ...

Read More »

VIDEO/ Nis tallja me këndimin e çuditshëm të Bashës, me siguri duke ndenjur në Holandë e ka harruar himnin e flamurit

https://www.instagram.com/p/BTQ-SvvA1Wy/?taken-by=cabonedaku

Read More »

Kur do t’i a “fusësh” Ramës, komentuesi: Mirëmëngjes kokosh. Përgjigjia Ramës: Si je o pulë…?

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme duke publikuar në profilin e tij në ‘Facebook’, një foto të një infermiereje në Tiranë. Ai ka shkruar se falë taksës së aplikuar nga qeveria e tij dhe rritjes së pagës, ...

Read More »