LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Argetim (page 3)

Argetim

Olti Curri tallet keq me pronarin e lokalit që dhunoi turistët spanjollë (Video për t’u mos u humbur)

Sjellja e Mihal Kokëdhimës, ndaj turistëve spanjollë, është bërë sot kryefjalë e mediave e rrjeteve sociale. Kjo, pas publikimit të një videoje ku Kokëdhima hidhej mbi makinën e mbushur me turistë spanjollë, shoqëruar edhe nga dy shqiptarë. Pronari i restorantit ...

Read More »

Jari shpjegon pse Meta po thellohet në historinë e Esat Pashës

Sot në mëngjes ka bërë shumë bujë, postimi i presidentit duke lexuar një libër biografik mbi Esat Pashë Toptanin. Në shtyp pati shumë komente, por Jari vendosi të qartësojë demokratët: “Të dashur demokratë, Jari ju sqaron! Presidenti nuk e ka ...

Read More »

Jari propozon fillimin e lëvizjes “Jozi ik”

Pas zhvillimeve të shpejta në Shkodër dhe problemit të krijuar nga Valdrini, Jari mendon, se tani për demokratët problemi kryesor mbetet Jozefina, dhe jo Valdrini: “Të dashur demokratë, Jari ju sqaron! Problemi i krijuar nga Valdrini duhet menaxhuar me kujdes. ...

Read More »

Jari zbulon domethënien e dhisë së egër të Lulit për Kurban

Në urimin e tij për Kurban Bajramin, Luli i çuditi të gjithë, pasi postoi bashkë me urimin për festën dhe portretin e një dhie të egër, nga ato më të rrallat që mund të gjenden në vende të paprekshme dhe ...

Read More »

Jari e shikon me interes memorialin për “dëshmorët” turq të “grushtit të shtetit”

Pas lajmit se në Tiranë është ngritur një memorial për të rënët e grushtit të shtetit në Turqi, Jari vendosi të ndajë me mbështetësit e tij një opinion pro këtij vendimi. Të dashur demokratë! Jari ju sqaron. Jo çdo gjë ...

Read More »

Jari zbulon pse Meta frymëzohet nga fati i Milosheviçit!

Jarit i pëlqeu shumë sot fakti që Meta kishte zgjedhur Milosheviçin si figurë për të inkurajuar opozitën shqiptare të marrë pjesë në zgjedhje. Nga një vëzhgim i hollë që bëri Jari, i rezulton se ky është një kërcënim serioz për ...

Read More »

Jari zbulon korrupsionin e Ramës në Bruksel!

Duke i hedhur një sy portaleve, Jarit i mbetën sytë tek një lajm i “Qiminews” që demaskonte shpenzimet e milionerëve të BE, miq të Ramës, nën titullin: “Ja shpenzimet marramëndese të miqve të Ramës në Bruksel” dhe ku “Qiminews” u ...

Read More »

Jari shikon mesazhe të paqarta nga Micotaqis për Metën!

Pas ardhjes në pushtet të kryeministrit Micotaqis, Jari ishte shumë entuziast, pasi Tritani i kishte thënë se ai është në një gjatësi vale me ne. Por ajo që ndodhi sot e trishtoi Jarin dhe ai, e shikon me dyshim mesazhin ...

Read More »

Video/ Gomari këndon bashkë me pronarin këngën e Lion King “The Circle of Life”

Një video qeshare është bërë hit në rrjet ku një gomar nis e këndon pas pranoarit në këngën e Lion King “The Circle of Life”. Travis Kinley, nga Karolina e Jugut, postoi pamjet e qesharake në Facebook të enjten e ...

Read More »

Jari tregon për aftësitë mbinjerëzore të Ilir Metës për të parashikuar tërmetin

Pas alarmit që Ilir Meta dha për një “tërmet apokaliptik” në Ballkan, dhe reagimet që pasuan atë, Jari vendosi ti dalë në krah Ilir Metës për këtë shkarje të rëndë, për ta bërë sa më të besueshme. Për këtë ai ...

Read More »