Home . Aktualitet . Argetim (page 3)

Argetim

Jari analizon mbrojten e Presidentit dhe jep dhjetë porosi urgjente

Pas zhurmës që ka shkaktuar opinioni i Komisionit të Venecias, Jari ka studiuar me vëmendje mbrojtjen e presidentit përballë konstatimit të shkeljeve kushtetuese. Në përfundim, ai ka disa vërejtje serioze, që kanë ardhur ndoshta nga nxitimi dhe paniku i stafit ...

Read More »

Jari thotë se jo rastësisht 85 për qind e shqiptarëve besuan lajmin e Qim Pekës

Ka pasur shumë debate brenda opozitës, pse Luli u rikthye në tryezë me Ramën dhe si do shkojë e ardhmja e kësaj . Për t’u dhënë zemër demokratëve, Jari bëri sot një analyze, ku provon që Luli është i fituar, ...

Read More »

Jari kërkon masa ndëshkuese ndaj “këshilltarit” të Merkelit, Martin Henze

Pas vendimit të Bundestagut gjerman pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE, Jari mendoi se është koha të merren masa ndaj “Këshilltarit të Merkelit”, Martin Henze, që ka 1 vit e ca që merr para për të bllokuar negociatat. ...

Read More »

“Kush do skedinë për nesër të ngrejë dorën”?! Rrjeti ironizon profecinë e ‘sizmiologut’ Ilir Meta (Foto)

Teksa vendi është përfshirë nga një tërmet i fuqishëm, në rrjet nuk kanë munguar as memet të cilët kanë ironizuar deklaratën që bëri pak kohë presidenti i vendit Ilir Meta, duke thënë se vendit i kanoset një tërmet apokaliptik.

Read More »

Jari komenton dënimin e Tahirit dhe argumenton fajin e tij

Pas vendimit për dënimin e Saimir Tahirit për shpërdorim detyre, Jari vendosi të bëjë një zbërthim të gjatë të përgjegjësive të Saimir Tahirit, si ish- ministër i Brendshëm: “Të nderuar demokratë, Jari ju sqaron! Po u flas si ish- ministër ...

Read More »

Jari entuziast për vazhdimin e revolucionit me Sindikatat e pavarura

Sot Sindikatat e Gëzimit bënë sërish një Kongres, për të konfirmuar vazhdimin e revolucionit. Jari u bë entuziast nga kjo forcë e re revolucionare dhe bëri këtë postim: “Të dashur demorkatë, Jari ju sqaron! Sot më janë ringjallur shpresat për ...

Read More »

U tundën malet kur u martua Malua (Video)

Do martojmë Malon, harxhet shkojnë lume, 600 dasmorë…6 netë pa gjumë. Çelur që dy javë, këngë e karamele, 50 damixhane…30 kokë dele. Të na trashëgohesh Malo, plot me borrokoçër Malo, si kjo dasëm s’bëhet Malo. Rrofsh o Malo që na ...

Read More »

Jari shpjegon pse Klevesi nuk i ka vënë citat në kapakun e librit!

Pas botimit të librit të fundit të Klevesit, në adresë të Jarit ka pasur shumë reagime pse në kopertinë kishte vetëm një citat nga Doktori dhe një nga vetë Klevesi dhe asnjë nga Jari. Për të fshirë dyshimet për ndonjë ...

Read More »

Jari kërkon t’i pritet rroga këshilltarit të Merkelit, Martin Henze

Pas vizitës së Ramës në Gjermani dhe takimit të tij të gjatë m Merkelin, Jari e ndeju se revolta e demokratëve ndaj “këshilltarit” të Merkelit, Martin Henze po rritej dhe mund të kthehej në skandal. Ndaj vendosi të ndërhynte: “Të ...

Read More »

Jari shpjegon pse Ilir Meta nuk kapte peshk me kallam

Pas postimit të fundit të Ilir Metës duke peshkuar buzë detit me Bes Kollakun, ka pasur shumë reagime nga demokratët, të cilët nuk e kuptojnë domethënien e gjestit të tij. Jari vendosi t’i sqarojë ata: “Të nderuar demokratë, Jari ju ...

Read More »