LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Argetim (page 30)

Argetim

Disa nga keqkuptimet e mëdha të përkthimeve në historinë e Shqipërisë

Keqkuptimi i parë i madh i përkthimeve në shqip ka ndodhur në mbledhjen e Moskës. Shoku Hrushov i kërkoi shokut Enver të firmoste Dokumentin e Mbledhjes së 81 partive. -Thuaj “Da”, i tha Hrushovi. Shoku Enver nuk i la kohë ...

Read More »

Unë nuk jam për qejf në Paris o shpifsa! Po kërkoj hotel Trump

Pas lajmit dhe fotove se Mzati po kalonte pushimet në disa hotele luksoze në Paris, dhe fotove të tij tek kafja e madhe e Operas, vjen reagimi i Mzatit. “Të dashur miq! Disa organe shtypi kanë shpifur për mua, sikur ...

Read More »

Ça bëjnë këta rrugaçë kështu me këto foto?!

Ca bejne keta rrugace keshtu me keto foto.. Nje shoku im ishte gati nga fundi, kur i than qe ne fakt, ne foto eshte nje tullac qe po sheh celularin. Me ke tallen keta njerez?!.

Read More »

Lacat u hedhin “dinamit” te këmbët, reagimi i këtyre dy pjeshkave shqiptare është epik

Grupi “Gj07 PRANK” nga Gjakova janë të njohur në të gjithë qytetin për “kurthet” që këta djem u ngrenë kalimtarëve të ndryshëm. Së fundi ata kanë publikuar në Internet një tjetër “kurth” të bërë në Gjakovë, ku disa qytetarë ranë ...

Read More »

Nuk do ta besoni dot: Ja ç’bëri Spiropali që të fitonte debatin!

Gojët e Liga kanë mësuar nga burime shumë të rezervuara që Spiropali E. u nis e papërgatitur në debatin e fundit televiziv ku ishte ftuar. Sipas burimit tone, kjo ndodhi për shkak se ajo kishte një plan akoma më të ...

Read More »

Dokumenti i SHISH: Arbitri i ndeshjes Shqipëri – Izrael erdhi i maskuar si deputet i CDU!

I gjithë debati i djeshëm tek Hotel Rogner raportohet se ka ndodhur për shkak se ftesa për Bundesligen u dergua gabimisht ne adresën “0001” përballë Bundestagut – raportojnë Gojët e Liga duke cituar një dokument të firmosur nga vetë shefi i shërbimeve ...

Read More »

Nazisti gjermon vendos t’i kërkojë dëmshpërblim Shqipërisë pasi lexon Fejsbukun e…

Datën 17 nëntor ende pa gdhirë mirë nazisti në pension z.Ernst Röhm hapi internetin për të lexuar mbi Tiranën, vendin që i kujtohej për shkak të vlerave kulturore dhe artistike. Isha i ri atëherë mendoi, dhe s’ja kuptoja mirë vlerën ...

Read More »

Në rrjet shpërthen humori me titullin që Xhelal Mziu, i dha Donald Trump (Foto)

Xhelal Mziu i akordoi dje presidentit të ri amerikan, Donald Trump, titullin “Qytetar nderi” i Kamzës. Kaq është dashur që në rrjet të shpërthejë ironia. Për fat që në Shqipëri ekzistojnë edhe persona si Xhelali, që të kthejnë humorin

Read More »

Trump qytetar nderi i Kamzës, nis tallja në rrjet (Foto)

Titulli “Qytetar Nderi” për presidentin e zgjedhur amerikan DOnald Trump ka tërhequr vëmendjen edhe tëmediave të huaja. Prestigjozja britanike “Daily mail” ka shkruar nj♪7 artikull për këtë vendim të bashkisë Kamzës. “Një qytet shqiptar i njohur për emërtimin e rrugëve ...

Read More »

Flamur Noka shpik fjalën e re shqip

Deputeti më i zëshëm i PD-së gjatë ditëve të fundit, doktor Flamur Noka, habiti gazetarët dhe opinionin publik me “aftësinë” e tij edhe në fushën e gjuhësisë, kur para kamerave “live”, përdori një fjalë të re të panjohur më parë ...

Read More »