LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Argetim (page 30)

Argetim

Turp! Shikon çfarë idioti bënë politikën e jashtëm! Ju flet shqip eurodeputetëve, kur nuk ka përkthim (Video)

Deputeti i PD-së Aldo Bumçi, gjatë seancës për hapjen e negociatave në Bruksel, ka nisur t’iu flasë shqip eurodeputetëve, duke harruar se nuk po e përkthenin. Ai duket aq i tensionuar, saqë nxiton të spiegojë kush është kundra dhe kush ...

Read More »

Përmbytjet në vend, rrjetet sociale ‘tallen’ me këto imazhe (Foto)

Ndërkohë që ende nuk është qetësuar situata e rënduar e shkaktuar ditën e sotme në disa qytete të Shqipërisë nga reshjet masive, disa foto në rrjete sociale ngjallin humor e ironi…

Read More »

A mjaftpn shiu për t’u mbushur Lana? Pak ndihmë i jep dhe xhaja

Nuk mjafton shiu…

Read More »

Aldua i shkruan Lulit: Majlinda na tradhtoi!

Në një letër shfajësuese nga Brukseli, Aldua i shfajësohej sonte Lulit për tradhtinë e Majlindës në Bruksel: “I dashur kryetar! Sot në mbledhjen e Komitetit, ka ndodhur diçka e rëndë, afërsisht si ajo e Fufit. Ne ishim duke pirë kafe ...

Read More »

Deklarata befasuese e Xhani De Biazit për ndeshjen me Izraelin: S’e di. Ça t’thot vllai ty…

Rizgjedhja në raundin e dytë të votimeve fshf-eske, të trajnerit italo-shqiptar Xhani de Biazi në krye të kombëtares shqiptare të futbollit, u prit me entuziazëm nga tifozët dhe krerët e Federatës Shqiptare të Futbollit. Siç mund të kujtohet ende sot, ...

Read More »

Ish-kryeministri shqiptar gajas Departamentin e Sigurisë në kompaninë Facebook

Ishte një tentativë naive e një politikani nga Tirana para dy ditësh, ajo çka bëri që të gjithë 472 punonjësit e departamentit të sigurisë së të dhënave dhe ruajtjes së privacisë në kompaninë gjigande Facebook t’ja plasin të qeshuri. Në ...

Read More »

Kollovari dixhital revoltohet: Gruaja e bujarit më provokon sistematikisht

Nga Bledi Mane Jeni mesuar me qytetarin dixhital te doktor Berishes qe fut hundet kudo. Nga Veriu ne Jug, neper krevate,poshte brekeve, neper arra me miser e me hashash,neper biznese dhe institucione. Sapo kam marre nje mesazh nga nje oficer ...

Read More »

Harrojeni Nard Ndokën/ Bujar Nishani: Uji derdhet në det. Ai nuk përdoret vetëm për t’u pirë

Nëse ju kishte marrë malli për të fortat e Nard Ndokës, tani mund të lexoni fjalimet e Bujar Nishanit. Kuptohet, ai është i famshëm dhe i specializuar për urimet e festave. Por në Shkodër e ka pasuruar repertorin e tij, ...

Read More »

Zbardhen prapaskenat si u zgjodh president i Republikës Bujar N.

Përfundimi i sagës presidenciale më emocionuese dhe gjithëpërfshirëse të historisë së re shqiptare verën e vitit 2012, ka lënë të traumatizuar një pjesë të mirë të popullatës së vendit. Gojët e Liga i janë rikthyer disa shënimeve të para 5 ...

Read More »

Si arriti të thyejë Karmina gjithë ekranet e TV?

Karmina ka qenë dje e ftuar në një show televiziv ku ka folur për dashurinë e saj për vjehrrin, vjehrrën, kunatën, etj. Ajo ka shkëlqyer në disa nga përgjigjet e pyetjeve rreth familjes së saj të re dhe raportet e ...

Read More »