Home . Aktualitet . Argetim (page 4)

Argetim

Jari qetëson dyshimet mbi lëvizjet e Metës

Pas qëndrimeve të fundit të Metës që hedh dyshime mbi revolucionin e Lulit dhe organizatorët e dhunës, Jari vendosi të sqarojë demokratët për atë që po ndodh: “Të dashur demokratë, Jari ju sqaron! Nëse i lexoni me kujdes deklaratat e ...

Read More »

Ndeshja me Francën/ Rrjeti ironizon lojtarët e Shqipërisë, Lulzim Basha “merr rol” të rëndësishëm pas gafës me himnin

Mbrëmjen e djeshme Kombëtarja Shqiptare humbi me rezultatin 4-1 ndaj kampionëve të botës në Paris. Ndeshja nisi ters pasi në vend të himnit kombëtar shqiptar, u luajt ai i Andorrës. Më pas komentatori në vend që t’i kërkonte falje Shqipërisë, ...

Read More »

Pjesë humori dhe barcaleta nga Tef Palushi për t’i qesh “horllikut”

Shtjefën (Tef) Palushi e Paulin Selimi mbeten dy krijues të njoftun të humorit shkodranë. Në stacionin e Laçit, në vagonin ku udhëtonte Tefa u fut edhe kompozitori Ruzhdi Keraj. Mbasi përqafohen, Tefa i zgjat paketën e cigareve “Partizani” dhe Ruzhdiu ...

Read More »

Gimi i Puros nis biznes të ri me emërimet në SHBA

Gimi i Puros është një personazh i vjetër i Antenës të cilin po e rikthejmë për shkak të një suksesi të papritur që i ka ndodhur ditët e fundit. Ai ka qenë diplomat dhe thirret nëpër studjo sa herë ka ...

Read More »

Jari vlerëson njohuritë e presidentit në fushën e d.rogës

Pas një interviste të fortë të presidentit në shtypin italian, Jari vendosi të ndajë me mbështetësit e vet vlerësimet e larta që ai ka për presidentin, sa i përket njohurive në fushën e drogës: “Të dashur demokratë, Jari ju sqaron! ...

Read More »

Jari njofton mbërritjen e Metës në majë të Korabit dhe jep këshilla për zbritjen

Më në fund Meta ka mbërritur në majë të Korabit. Bashkë me Bes Kallakun, ata kanë postuar një fotografi nga maja e Korabit. Jari i entuziasmuar për këtë arritje, vendosi t’i japë disa këshilla për zbritjen: “Të dashur demokratë, Jari ...

Read More »

Jari entuziast për ngjitjen e Metës në Korab

Pas lajmit se Meta do të nisë ngjitjen në malin e Korabit, Jari mendoi të japë një mesazh optimist për opozitën: “Të dashur demorkatë, Jari ju sqaron! Ngjitja e Metës në malin e Korabit, i cili është mali më i ...

Read More »

Jari dyshon se Peka ka pj*rdhur përsëri në emision

Rrëzimi i kamerës në emisionin e Çim Pekës ka shqetësuar seriozisht Jarin. Është hera e dytë që Çim Peka saboton intervistat me rëndësi të udhëheqësve politik: “Të dashur demokratë, Jari ju sqaron! E para ka ndodhur në shkurt të vitit ...

Read More »

Jari mahnitet nga fjalimi i kryeopozitarit turk në Malin e Tomorrit

Siç u bë e ditur sot Kryetari i Partisë Popullore Republikane (CHP), Kemal Kılıçdaroğlu iu bashkua pelegrinazhit të bektashinjve në malin e Tomorrit së bashku me Ilir Metën. Atje, ai ka mbajtur edhe një fjalim përpara të pranishmëve. Jari u ...

Read More »

Jari i shkruan Voltanës: Krijo Bashkinë paralele, si pionere e Parlamentit paralel

Pas lajmit se Thesari i Shtetit i ka hequr firmën Voltanës, pasi i ka mbaruar mandati, Jari vendosi të sqarojë demokratët, se cili duhet të jetë hapi i radhës i PD: “Të dashur demokratë, Jari ju sqaron! Vendimi i qeverisë ...

Read More »