LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Argetim (page 4)

Argetim

Sekretari i PS tallet me Metën: Ka habitur kupolën e botës shkencore me aftësitë e tij telepatike, parashikoi tërmetin që do rrafshonte Ballkanin

Sekretari për Marrëdhëniet me Median në PS, Alfred Peza është tallur rëndë me presidentin Ilir Meta që parashikoi një tërmet shumë të fuqishëm, por që u përgënjeshtruar pak orë më vonë nga specialisti grek i fushës.Peza thotë se dita nuk ...

Read More »

Jari i shqetësuar për padrejtësinë që i kanë bërë: E hoqën nga lista e dezhurnit në Teatër!

Pas publikimit të listës së dezhurnit që drejtuesit e PD duhet të bëjnë para Teatrit Kombëtar në dy javët që vijnë, Jari ka marrë shumë mesazhe shqetësuese, që nuk ishte i përfshirë në listë. Binte në sy se nga lista ...

Read More »

Jari ballafaqon listën e aktorëve të Teatrit, përballë listës së aktorëve politikë

Jari u bë entuziast sot, ndërsa filloi beteja e aktorëve të politikës kundër aktorëve të Teatrit Kombëtar, për mbrojtjen e Godinës së vjetër të Teatrit. Atij ju mbushën sytë me lotë kur pa presidentin Meta në Bulevard, pasi ju kujtua ...

Read More »

Fate Mediu i shkruan Haradinajt: Shembulli im do të vlejë të mos kesh frikë nga gjykata!

Reagimi më i bujshëm pas fletëthirrjes për Ramushin, ishte ai i Fate Mediut. Në një letër publike për Ramushin, Fatja tregon përvojën e tij me gjykatat dhe shpjegon pse Ramushi do ta fitojë këtë betejë: “I dashur Ramush! Me hidhërim ...

Read More »

Jari paralajmëron të bëhet kujdes me lavdërimin e Ramushit për vetëdorëzimin

Pas dorëheqjes së Ramushit dhe nisjes së tij për në Hagë, ku duhet të hetohet përsëri për krime lufte, shumë politikanë shqiptarë kanë lavdëruar gjestin e vetëdorëzimit të Ramushit dhe e kanë quajtur hero. Jari e shikon me shumë rrezik ...

Read More »

Jari tregon: Ja si Fevzo mposhti presionin e Ramës dhe e detyroi të tërhiqej nga kërkesat e tij

Ditët e fundit janë përhapur lajme se Edi Rama i ka bërë presion Fevzos të heqë dorë nga mbështetja për Bashën në emisionin e tij. Sipas burimeve, presioni ka tentuar t’i bëhet gjatë një darke në një tavolinë që Rama ...

Read More »

Plas gallata në rrjet me videon e Ilir Metës me qenin “Bubi”: Tani WC e dymbëdhjet në Lalëz ngjitur me Sashën

2 ditë më parë Presidenti Ilir Meta postoi një video në faqen e tij të facebook ku shfaqej teksa mbante një qen në krah. Kjo video shkaktoi shumë reagimi. Së fundmi në rrjetet sociale po qarkullon video e Metës e ...

Read More »

FOTO/ Plas gallata në rrjet me Bashën, Monikën dhe burrin e Monikës… që nuk ja themi dot statusin se i bie të shkelim Kushtetutën

Rrejti ka ironizuar protestën e djeshme të opozitës. Duke iu referuar deklaratave të Bashës dhe Kryemadhit se 85% e shqiptarëve refuzuan Ramën, në internet janë shpërndare disa meme ku thuhej se në protestë ishin rreth 3 milion shqiptarë. Krijuesit e ...

Read More »

VIDEO/ Plas humori me pankartat e PD-së në protestë: Ne besojmë tek partia demokartike!

Në rrjet ka plasur humori me pankartat e militantëve të PD-së të cilat shkruajnë gabimisht emrin e saj dhe kanë ngjallur ilaritet dhe të qeshura tek ata të cilët ndoqën këtë shfaqje humori. Në një nga pankartat që militantët e ...

Read More »

Fotot/ Ironia e rrjeteve sociale me politikanët

Pas një jave mjaft të ngjeshur politike, zhvillimet aggresive duket se i kanë lënë vendin përkohësisht humorit. Janë pikërisht faqet e njohura për sarkazmën e tyre me politikën që përpiqen herë pas here të përcjellin realitetin me nota komike. Më ...

Read More »