Home . Aktualitet . Blog

Blog

Bledi Mane: Klithmë lebetitëse për budallaçkat e Adriatik Llallës

 Nga Bledi Mane Mbrëmjen e së shtunës, kur njerëzia nëpër Tiranë kishte dalë të argëtohej, vendosëm edhe ne të radaksisë së portalit www.pamfleti.com të argëtoheshim, ndaj zgjodhëm një personazh grotesk, grotesk si vetë shefi i saj. Anduena Llabani quhet, dhe ka rreth ...

Read More »

Romeo Kara: Skenderbeu është sfidanti i të gjithë hipokritëve të sotëm

Nga: Romeo Kara Heronjte jane shembuj frymezimi, per popujt, kur ata nuk kane midis tyre më nje te ngjashem me ta, dhe sidomos kur kushtet historike, e kerkojne domosdoshmerisht nje te tille. Heronjte jane simboli i sakrifices se nje kombi ...

Read More »

Mediat dhe Facebook, fundi i një “dashurie” që duhej të kish mbaruar kohë më parë

Facebook ka inkurajuar mjetet e informimit që të jenë të varura nga platforma. Kur u propozoi që të përdorin Instant Articles, ato e bënë. Kur i inkurajoi të prodhojnë video, e bënë, duke përdorur para për këtë qëllim. Dhe tani, ...

Read More »

Mbi të vërtetën

Nga Luan Banushi Pa ëndrrën, nuk do të ishte gjetur kurrë një rast për të ndarë botën – Friedrich Nietzsche A e keni vënë re se sa shumë mërzitemi kur dikush na vë në dukje një të metë?! Se sa ashpër ...

Read More »

PD-LSI shpall “ofertat”: Qytetarët që i bashkohen protestës përfitojnë…

Nga Gjergj Dumo Jemi disa ditë larg nga protesta e rradhës së “ÇÇ”-ve, koalicionit “çadër-çizme”, thagmat e të cilit i demostrojnë përditë shqiptarëve se derexheja opozitare nuk mund ti përfaqësoj më. Simotrat PD-LSI përfaqësojnë mes vetes një grupim tribu, por ...

Read More »

I dashur Ambasador!

Vazhdo, i dashur Ambasdor. Ti para, ne pas Teje. Nuk duam, kolkoz, cirilicka, ferexhera. Duam të ndjekim Diellin. Mos u ndal. Po u ndale do bëhet kataklizëm. Për ne dhe për ju. Nga: Edison Ypi Nga rilindasit e ndritur tek ...

Read More »

Ku jeni o antikomunistët e PD-së?

Nga Ilirjan Blloshmi Kur une shkruaja qe ne PD nuk ka asnje deputet qe vjen nga shtresa e ish te perndjekurve disa ishin gati te te shqyenin dhe thoshin qe jane 12 deputete. Sot bij e morrave te kuq kane ...

Read More »

Vrasja e Ivanoviç/ Gjergj Zefi: Dinozaurët në alert! Krimi politik mund të shkaktojë vrasje të tjera për të destabilizuar rajonin dhe të ndërpresë reformat amerikane

Krimi politik është në ekstazë, dinozaurët e politikës së krimit janë në alert në të gjithë rajonin dhe duke parandjerë fundin e sundimit të tyre, në shpirtdhënie e sipër mund të shkaktojnë viktima të tjera.  Nga Gjergj Zefi Vrasja e ...

Read More »

Patozi: Mendoja se ky epitet për Lulzimin ishte i ekzagjeruar, por paskan të drejtë…Si shkohet në protestë duke mbajtur në duar degën e ullirit?!

Nga Astrit Patozi TË SHKOSH NË LUFTË ME HIMNIN E PAQES (REHATIT) I paskam rënë kot më qafë disa të mërziturve publikë me Lulzim Bashën. Sepse deri më sot mendoja se termi “i vonuar”, që ata përdornin për të, ishte ...

Read More »

Përrallë me kushtetutë dhe me hashash

Nga: Ilir Mborja Hashashi dhe Kushtetuta nuk kanë qenë asnjëherë rrena në Shqipërinë e pluralizmit. Kushtetuta është vërtetë një libër i shkruar edhe para, edhe pasi është botuar. Madje jo vetëm një herë, po disa herë. Hashashi, po ashtu, nuk ...

Read More »

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550   CAS-002   CISM   200-125  , PMP   000-089   CCA-500   MB2-704   350-080   JN0-360   810-403   70-177   350-001   350-001   PMP   OG0-093   2V0-621D   CCA-500   210-065   352-001   101   102-400   MB2-707   70-178   JN0-102   640-911   ICGB   350-001