LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Blog

Blog

Kush ka mbetur dhe kush do të largohet nga PD

Nga Artur Ajazi Si do të jetë, çfarë emri do të ketë, kush do të shkojë tek ajo, si do të ketë soglën dhe motivin ? Janë këto disa prej pyetjeve torturuese të cilat po e shqetësojnë Lulin ditët e ...

Read More »

Investigimi amerikan/ Braçe ka një kërkesë për Bashën: Pse PD nuk padit lobistin amerikan, meqë s’paska lidhje?!

Deputeti i Partisë socialiste, Erjon Braçe, është një tjetër zë nga shumica parlamentare që i ka bërë jehonë sot investigimit të amerikanes Mother Jones, e cila ka ngritur dyshime të sa i takon lidhjes së mundshme të Lulzim Bashës me ...

Read More »

Basha si mashë e Kremlinit kundër BE dhe Shqipërisë

Nga Flogert Muça Investigimi i revistës prestigjoze amerikane “MotherJones” ku zbulonte se si Rusia kishte qenë financuese e  675 mije dollarëve për Bashën që të destabilizojë Shqipërinë ka kthyer edhe njëherë sytë nga skandali i lobimit me para të pista ...

Read More »

Thirrje për 7 Marsin e Fugës: Urime por…mos pranoni sutiena, mbathje, zarfe me lek!

Me nje apel te forte, Akademiku Artan Fuga u eshte drejtuar gjithe mesuesve ne vend, qe sot festojne 7 Marsin, duke shigjetuar traditen e shemtuar ne dhenien e marrjen e dhuratave. Duke numeruar dhuratat simbolike qe i shkojne per shtat ...

Read More »

Koloneli “masakron” me fakte tregtarin e trojeve Berisha : Kush është sharlatani tani?!

Koloneli Myslim Pasha, eksperti i cili zbuloi i pari faljen e hapësirës detare Greqisë në vitin 2009, i është përgjigjur ish-kryeministrit Berisha i cili gjatë emisionit “Real Story” te gazetarit Sokol Balla e quajti atë “kryemashtrues“. Pasha e akuzon direkt ...

Read More »

Nëse nuk është i çmendur, është vrasës gjakftohtë

Nga Bedri Islami Mbrëmë, në një studio televizive, u shfaq përsëri ish shefi i qeverisë, Sali Berisha. Ishte një emision i paralajmëruar dhe, megjithëse figura e tij është e zgërlaqur, përsëri ngjallë kureshtjen, në mos për gjë tjetër, por të ...

Read More »

Një shpjegim me gojën e Sali Berishës për të dëshpëruarit nga reforma në drejtësi

Nga Mero Baze Shqetësimi i Pëllumb Kullës për pritshmërinë e ekzagjeruar prej reformës në drejtësi, duke mos bërë detyrën sistemi aktual, është në të vërtetë fija e telit mbi të cilën po mbajnë ekuilibrin ata që presin të ndryshojë diçka ...

Read More »

Bledi Mane: Nxirrjani kunatin dhe fusni në burg Artur Zhejin!

Nga Bledi Mane E mori më qafë, e përdori, e shtrydhi, e rropi dhe tani po e le të lëngojë në qelitë e ftohta të një burgimi pa fund. Askush, askush madje edhe komshinjtë apo çunat e lagjes nuk e ...

Read More »

Lul, të pres në çdo ekran, portal e gazetë, për të folur për thasët me euro për çdo leje ndërtimi …

Nga Astrit Patozi Po shoh që i paske dhënë zemër vetes, Lulzim, dhe paske kërkuar distancim nga krimi dhe nga trafiku i drogës, si një kusht për të pasur një vend tek Republika jote, që nuk është më e re. ...

Read More »

O Tigri i PD-së dhe ju o maskarenjë, lëreni Malon!

Nga Ilirjan Blloshmi Nuk me ka inpersionuar ndonjëherë, Bode apo Astriti. Jozefina eshte burrnesh ne fjalen e saj (kjo per mua), per Majlinden nuk flas pasi bashke me te shoqin i kam miq shtepie. E kur miqt sulmohen sigurisht qe ...

Read More »