LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Blog (page 10)

Blog

Avokati: Cili është ky minoritet grek në Shqipëri?! Pse flet kështu kryeministri grek, apo se di se Shqipëria është aleate e…?!

Kryeministri grek, për çeljen e negociatave të Shqipërisë, na paska dalë sot me një kusht për minoritetin grek në Shqipëri. Cili është ky minoritet? l. Kryeministrat grekë, me ndonjë përjashtim, “minoritet grek” quajnë aneksimin e Jugut të Shqipërisë. Dhe, e ...

Read More »

Boll më! Shqipëria nuk është vilajet i Greqisë që të na kërcënoni dhe të na bëni të fortin!

Nga Gazmend Kapllani K.Katsifas kreu një veprim terrorist (siç do ta përshkruanin të gjithë standardet ndërkombëtare) në territorin e Shqipërisë. Ai ishte një ekstremist i djathtë që besonte dhe dëshironte një konfrontim të armatosur midis Shqipërisë dhe Greqisë. Ajo që ...

Read More »

Debati brenda socialistëve të Shkodrës, turpëron PD

Nga Mero Baze Lulzim Basha ka ripublikuar sot debatin brenda Këshillit Bashkiak të socialistëve në Shkodër, ndërkohë që ishte në shtëpinë e tij në Hollandë. E ka publikuar si një “skandal” për Partinë Socialiste dhe më pas ka nxjerrë dhe ...

Read More »

Në Shqipëri duhet të ketë një ditë të posaçme kombëtare, që të quhet… “Dita e Ndërtimeve pa Leje”!

Nga Amarildo Pregapuca Ditë pushimi….Flamuri, natyrisht që gjysmështizë. Fotot e politikanëve, gazetarëve, opinionistëve të tridhjetë viteve dhe flamujt e Partive, të vëna në tabela si ato të qitjes, anekënd rreth një sheshi të madh, apo një parku, a diçkaje të ...

Read More »

“Kërkon g.jak nëpër rrugë”! Ngjela plas ‘b.ombën’ që do të tronditë politikën shqiptare në muajin Shtator: Po Saliu?! Eh mor Metë…

Nga Spartak Ngjela Meta është në hall. Por nuk ka intelekt për t’i shpëtuar drejtësisë. Naiviteti për t’i shpëtuar Reformës në Drejtësi, e çoi Metën të nxirrte dy dekrete fantazmë të paligjshëm, sepse mendoi që, me to, mund të sillte ...

Read More »

Ngjela: “Meta po kërkon g.jak nëpër rrugë, që të shpëtoj nga b.urgu” (tregon emrin e politikanit që do të a.rrestohet)

Avokati Spartak Ngjela, përmes një komenti në rrjetet sociale ka hedhur akuza të forta ndaj kreut të shtetit, Ilir Meta. Duke iu referuar situatës politike dhe asaj se çfarë ka ndodhur në këto muaj, Ngjela mes të tjerash shkruan se ...

Read More »

Për Ergysin, Orjanin, punëtorët, borxhin tim! Por dhe për “pallatin tim”, atë që v.rau të rinj, prindër, atë që vodhi sa mundi, atë që v.ret gra dhe atë tjetrin që ka vjedhur që kulish

Nga Erion Braçe Per Ergysin, Orjanin, punetoret, borxhin tim! Por dhe per “pallatin tim”, ate qe v.rau te rinj, prinder, ate qe vodhi sa mundi, ate qe v.ret gra dhe ate tjetrin qe ka vjedhur qe kulish! Te vertetat! Ergys ...

Read More »

Shoqëri që prodhon prostituta… por dhe gazetarë

Nga Amarildo Pregapuca Tek prostitutat nuk me ka terhequr ana e s.eksit. Perkundrazi, eshte e vetmja ane e tyre qe per nje arsye apo tjeter s’me ngjall as kuriozitet. Por me ka terhequr pozicioni dhe pozicionimi e tyre ne shoqeri. ...

Read More »

Celulat mitomane dhe Shkodra fatkeqe në mes tyre!

Shkodra politikisht po kalon ditët më të ndera, më të shëmtuara të saj, që nga koha e 1913-ës, 1915-ës, 1920-ës, 1944-ës dhe 1991-shit, por edhe 1998-ës?! Ajo kësaj radhe nuk rrezikohet nga armiku, as nga ndonjë ideologji vrastare, as nga ...

Read More »

Bledi Mani ka një kërkesë: Lironi Mihalin dhe arrestoni Koço Kokëdhimën!

Nga Bledi Mane-Public Enemy Është thjesht pasoja ose më mirë një nga mijëra pasojat që la pas Pashai i Jugut. Besoj e mbani mend kur Rilindja sapo kishte ardhur në pushtet dhe duke nisur nga Fieri, deri poshtë në Bregdetin ...

Read More »