LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Blog (page 2)

Blog

Dy viktima: Drejtësia dhe Amerika!

Nga Frrok Çupi Ilir Meta, president i Republikës, u kthye te vendi i krimit: Nga ora 3 deri në 4. 30 shpalli padinë e tij ndaj kryetarit të Komisionit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Gjithë kësaj kohe ‘waste’ nuk ...

Read More »

Pse Ilir Meta duhet shkarkuar urgjent

Nga Spartak Ngjela Presidenti është në hall. Është i kërcënuar nga reforma në drejtësi dhe po kërkon të shkatërrojë shtetin. Duhet të shkarkohet sa më shpejt që të jetë e mundur. Bishti i maces së egër duhet prerë me një ...

Read More »

Libri im …si t’i q*** robt muhabetit? “Ta gëzoni e të fala!”! Kastro ironizon VIP-at me librat e tyre mediokër në “Panairin e Librit”

Në Panairin e Librit këtë vit, ka pasur emra të rinj që janë bërë pjesë, personazhe të njohur që i janë bashkuar si autorë të librave të tyre. Një situatë e tillë nuk i ka pëlqyer aspak Kastro Zizos, i ...

Read More »

Ish funksionar i PD-së akuza Bashës: Je gënjeshtar, servil, pa moral dhe humbës që kudo të kanë…

Ish- anëtari i Këshillit Kombëtar të PD Edvin Kulluri sulmon ashpër kreun e PD Lulzim Basha, duke e cilësuar një gënjeshtar, servil, pa moral dhe humbës funksional. Në një postim në rrjetin social, Kulluri shprehet se Basha ka ngritur një ...

Read More »

“Çdo hajdut në burgun 313 thotë: Çfarë ka Meta më shumë se ne që të zgjidhet president i Shqipërisë”

Nga Kreshnik Spahiu Dita e zezë kur Meta u betua si president 100% vetëm me vota socialiste dhe që nga ai moment kemi: Gjysëm Parlament, 2 palë zgjedhje, Dy Gjykata Kushtetuese Zero Gjykatë të Lartë, 1 mandat e gjysëm kryetar ...

Read More »

“Astiri”, ose fundi pa lavdi i kauzave false

Nga Alfred Peza Tani që aksioni i shembjes së të gjitha godinave që pengonin zbatimin e projektit të unazës së madhe në Tiranë ka përfunduar, ka nisur gara publike për ti vendosur një diçiturë, një çështje që po diskutohet prej ...

Read More »

Mali i Zi refuzon propozimin për “mini Shengenin” e Ballkanit

Një ministre malazeze hodhi poshtë idenë për t’iu bashkuar një versioni ballkanik të zonës Shengen, e cila do të shihte heqjen e pengesave për tregtinë e lirë dhe udhëtimet midis Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut, Serbisë dhe ndoshta vendeve të tjera. ...

Read More »

“Raketat” që presidenti, “Zonja e Parë” dhe PD kanë drejtuar ndaj SHBA-së

Nga Frrok Çupi Pyetje kryesore është: Pse vallë kthehen po këtu, te një godinë e vjetër si barakë e periudhës së mbretit Zog, dhe këtu e ngrenë luftën kundër Amerikës?… A nuk kishim një periudhë bajagi të gjatë që nga ...

Read More »

Dëshmorët na i vrau i huaji, martirët i vramë ne!

Nga Ledi Shamku Nuk jam këto ditë në Tiranë, por nuk është aspak e vështirë sot me qenë virtualisht edhe kur nuk je fizikisht. Virtualisht pra kaloj edhe unë në bulevardin e madh (gjithnjë më ka shkul malli për atë ...

Read More »

Përse në PD, nuk e mendojnë kurrë “dorëheqjen” e kryetarit ?

Në rast se ka, qoftë dhe një rast të vetëm, ku dorëheqja ka qenë dhe mbetet institucion më vehte,kjo ka ndodhur vazhdimisht në këto 30 vjet tranzicion politik në Shqipëri, vetëm në Partinë Socialiste. Duke nisur nga Ramiz Alia,duke vazhduar ...

Read More »