LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Blog (page 2)

Blog

“Prisni edhe pak ditë”! Avokati bën paralajmërimin surprizë dhe nxjerr materialin: Ishte i fshehur me d.hunë ekstreme! Ja çfarë zbuloi dje CIA

Avokat Spartak Ngjela ka bërë një koment të gjatë në rrjetet sociale për psikologjinë e krimit dhe mbi të gjitha fillimin e aplikimit të Reformës në Drejtësi. Sipas tij po vjen një ndryshim i madh. Ngjela shprehet se politika amerikane ...

Read More »

Për legjitimitetin e mazhorancës dhe të Presidentit në detyrë!

Nga Alfred Peza Sa më shumë i afrohemi ditës së votimit nga ana e Kuvendit të Shqipërisë, për shkarkimin e Presidentit të Republikës, aq më shumë ashpërsohen dhe rëndohen tonet e Ilir Metës kunër mazhorancës parlamentare në publik. Pavarësisht se ...

Read More »

Ata janë marrë vesh që të mos merren vesh!

Nga Denis Dyrnjaja Turpi i madh që pas 30 vitesh duhet ndërmjetës ndërkombëtar për të zgjidhur “skuthllëqet” e shtetpolitikës sonë. Ne rrimë e presim çfarë tha Merkel, Brukseli apo Washingtoni. Kjo jo se këta njerëz që merren sot e 30 ...

Read More »

Miopi, apo djallëzi politike e PD ?

Nga Nga Artur Ajazi Ngjarjet e ditëve të fundit, afrimi i tetorit, kur KE, do të marrë vendimin për Shqipërinë lidhur me negociatat e anëtarësimit, ka rritur tonin e thirrjeve të BE ndaj Partisë Demokratike, për uljen në tryezën e ...

Read More »

Avokati paralajmëron goditje në nivele të larta: Fakte befasuese, zbulon dy politikanët që do të a.rrestohen së shpejti

Avokati Spartak Ngjela paralajmëroi se përmes Strukturës së Posaçme Antikorrupsion në vend do të vihet drejtësia. Në një postim në rrjetet sociale shprehet i sigurt që kjo strukturë do ta çojë deri në fund misionin për të luftuar korrupsionin në ...

Read More »

Tani “demokracia“ nuk është shumë në modë

Nga Afrim Krasniqi 15 shtatori është Dita Ndërkombëtare e Demokracisë. Dikur ishte ditë me simbolikë të madhe, frymëzuese dhe reflektuese. Tani “demokracia“ nuk është shumë në modë dhe modelet autoritariste dhe populistët po dominojnë ligjërimin politik dhe shumë prej shteteve ...

Read More »

R.ivrasja banale e Hysni Lepenicës

Nga Mero Baze Disa pasardhës të dëshmorëve të çetës së Hysni Lepenicës, vrarë në Grehot nga italianët në shtator të vitit 1943, u përplasën sot me një grup politikanësh të opozitës dhe u përpoqën të ndërpresin fjalimet e tyre, duke ...

Read More »

Ben Andoni me bindje të plotë: Ja pse në tetor merret rekomandimi pozitiv, negociatat do të çelen

Gazetari Ben Andoni thotë se në tetor Shqipëria do të marrë rekomandim pozitiv për celjen e negociatave. Andoni shtoi se vendi ynë nuk do të ndahet nga Maqedonia e Veriut dhe do t’i hapen negociatat, por rekomandimi pozitiv do të ...

Read More »

Spahiu: Ishte shumë ftohtë Azem në 14 shtator, unë isha atje kur dhe a.rkivolin ta shkallmun

Atë mëngjes ne ishim atje në shesh për të përcjell ty në banesën e fundit. Shiu që filloj natēn që u derdh kallashnikovi mbi ty, nuk kishte ndalur 48 orë. Ishim të gjithë atje, në sheshin Skënderbe dhe më pas ...

Read More »

Zhurma që vret

Nga Amarildo Pregapuca Dy jane problemet kryesore.. Korrupsioni dhe Zhurma. Mendoj se zhurma eshte me kanserogjene se korrupsioni. Pa zhurmen,korrupsioni s’do mundte te jetonte as nje dite. Me zhurmen, jo vetem korrupsioni ndrin por dhe kur luftohet, mund te emertohet ...

Read More »