LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Blog (page 20)

Blog

Dritan Hila i’u a plas në surrat: Mjaft me këto reagime hormonale të padalësh! Vërtet keni harruar sa paguante Berisha e ministrat e tij?!”

Dritan Hila, ka komentuar faturën e Ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj e cila akuzohet se ka fjetur me çmime të larta në Romë gjatë takimeve ndërkombëtare, nisur nga një faturë e publikuar nga vetë kabineti që mban tarifën 700 euro ...

Read More »

“E qara për Amazonën është trendy, por Shëngjini dhemb më shumë”, zv.kryeministri me paralajmërim të fortë

Numri dy i qeverise, zv.kryeministri Erjon Braçe reagon ashper pas shkrumbimit te malit te Shengjinit, duke paralajmeruar ndeshkim per zjarrvenesit, por edhe duke dhene mesazhe te forta per politikanet qe leshojne akuza, nderkohe qe kane bere vete abuzime me pasurine ...

Read More »

Faturat e ministres dhe fatura që merr shtypi nga spekulimi

Nga Mero Baze/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, është gjendur përballë një sulmi në dukje të faktuar, lidhur me udhëtimet e saj të shtrenjta dhe faturat e hoteleve, që në fakt ngjall mjaft interes për publikun. Respekti ndaj parave publike ...

Read More »

Sondazhi: Mashtrimet e Lulit i përgjysmojnë kuotat e tij personale në opinionin publik, ndërsa Rama …

Eduard Zaloshnja Nga ekstrapolimi i përafërt që i bëra një sondazhit tim të ditëve të fundit, më rezultoi se rreth 855 mijë banorë të rritur të Shqipërisë kanë opinion pozitiv për kryeministrin Rama. Nga ana tjetër, rezulton se vetëm 410 ...

Read More »

Rrëfimi prekës i Rikard Ljarjas : “Kush je ti o Fatos Baxhaku që më del zot pa më njohur?!”

Nga Rikard_Ljarja Ej, Tos-o, ç’pate që ike me kaq ngut?! Me kë u zemërove? Ne të gjithë të deshëm, fort. A thua të mbaruan fjalët?! Nuk e besoj! Ti kishe shumë për të thënë, me zërin tënd të butë si ...

Read More »

Opozita e mbetur për vjeshtë

Nga Mero Baze E vetmja gjë e qartë që duket tek ligjërimi politik i Lulzim Bashës, është paqartësia se çfarë do të bëjë këtë vjeshtë me opozitën. Tre faktorët kryesorë që mbështetën projektin e tij për daljen nga sistemi, tani ...

Read More »

Nikoll Lesi i pret biletën opozitës si “Mërgata e qyqeve”… revolucionet imagjinare janë ëndrra edhe në Afrikë

Nga Nikoll Lesi Edhe pak ditë dhe hyjmë në shtator ose në vjeshtën e fundit të opozitës, që nuk duhet të mbetet opozitë edhe vjeshtën tjetër. Muaji gusht nuk ishte kaq i qetë për shoqërinë shqiptare, sa ç’jemi mësuar vitet ...

Read More »

“Njërit ia dallon dhimbjen në portret, tjetri prapanicë lëpirës që na bën karshillëk luksi nga Instagrami”

Ish-artistja shqiptare me banim në SHBA, Moza Demiri, bën një krahasim në rrjete sociale mes gazetarit të ndjerë Fatos Baxhaku, i cili ndërroi jetë disa ditë më parë dhe gazetarit Blendi Fevziu. I pari, i heshtur në punën e tij, ...

Read More »

Avokati: Cili është ky minoritet grek në Shqipëri?! Pse flet kështu kryeministri grek, apo se di se Shqipëria është aleate e…?!

Kryeministri grek, për çeljen e negociatave të Shqipërisë, na paska dalë sot me një kusht për minoritetin grek në Shqipëri. Cili është ky minoritet? l. Kryeministrat grekë, me ndonjë përjashtim, “minoritet grek” quajnë aneksimin e Jugut të Shqipërisë. Dhe, e ...

Read More »

Boll më! Shqipëria nuk është vilajet i Greqisë që të na kërcënoni dhe të na bëni të fortin!

Nga Gazmend Kapllani K.Katsifas kreu një veprim terrorist (siç do ta përshkruanin të gjithë standardet ndërkombëtare) në territorin e Shqipërisë. Ai ishte një ekstremist i djathtë që besonte dhe dëshironte një konfrontim të armatosur midis Shqipërisë dhe Greqisë. Ajo që ...

Read More »