LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Blog (page 20)

Blog

Avokati Romeo Kara për djalin e Fanes së News 24: “Irfanët” nuk mund të përjetësohen si zotër të këtij vendi!

Nga Romeo Kara “E zeza rrin, por i zoti e gerric”! Keshtu dhe puna me cunin e Irfanit. Nxiton per krenari, cuni i Irfanit te beje publike pasurine dhe lluksin e tij, por i ati nuk eshte kaq transparent te ...

Read More »

Sindroma e Babales, është ul këmbëkryq tek opozita e rrugës

Nga Akil Ylli Deshta me marre 15 ditshin, por s’paska qene e thene. S’te lem o te keqen vllaj, Lulashi me shok! Shyqyr qe s’jam vetem, se rrezik me thane, ky paska dal meç, qe merret prap ma ta, midis ...

Read More »

“Blloku” i Isuf Kalos dhe “Blloku” i Ilir Metës…

Nga Ilir Mborja Mos u hutoni nga titulli intrigues “Blloku”! Sot nuk është fjala për “Blloku”-n e dikurshëm të janarit të 2011-s të Ilir Metës, por për “Blloku”-n e ri të doktor Isuf Kalos. “Blloku” i Isuf Kalos është dhe ...

Read More »

Një foto që tregon, ku ka ngecur Berisha në SHBA!

Nga Mero Baze Berisha e ka përsëritur një fotografi me Tom Ridge. Ish lobisti i famshëm që Berisha e pajtoi më 2006 përmes Damir Fazlliç dhe që përfunduan së bashku me të dhe djalin e tij, duke bërë tregëti armësh ...

Read More »

D.huna që nuk “v.rau” as Lulzim Bashën!

Nga Mero Baze Ka një mëri të shtuar nga shumë mbështetës dhe propagandistë të opozitës, kundër faktorit ndërkombëtar, pas 30 qershorit. Ka një mllef ndaj qëndrimeve të SHBA, BE dhe vendeve të tjera Perëndimore, që u shprehën para zgjedhjeve kundër ...

Read More »

Nuk u ndërpre një ëndërr, por një biznes i pistë!

Nga Fatjon Baze CAS, i ka dhënë këtë të premte goditjen fatale klubit të Skënderbeut, duke i dhënë të drejt UEFA-s për dënimin 10 vjeçar që i përjashton korçarët nga të gjitha kompeticionet europiane. Një goditje e rëndë që nuk ...

Read More »

Bledi Mane i përgjigjet Lutfiut të mërzitur: Lutfi të …edhe ty!

Nga Bledi Mane-Public Enemy Tejet i mërzitur nga fjalori im parmbrëme në programin e Dritan Hilës te Ora News Tv, gazetari i vjetër dhe pedagogu i ri i gazetarisë Lutfi Dervishi, reagoi ironikisht dhe tërthorazi kundër meje në llogarinë e ...

Read More »

Zv.kryeministri, mesazh Bashës: Lyrzim, çoje b*ythën nga karrigia, merre dhe Papin tënd të Selenicës dhe ndërro transformatorin për ujësjellësin

Zv.kryeministri Erion Braçe, pasi vizitës së Bashës në Selenicë dhe deklaratës së tij se kryebashkiak mbetet Përparim Shameti, i është përgjigjur me një replikë të bërë në rrjetet sociale. Braçe i është drejtuar kreut të PD, duke i thënë se ...

Read More »

Presidenti ynë i turpit në Bosnjën e martirizuar: Karagjozi i kombit!

Nga Brizida Gjikondi Presidenti shqiptar është në Bosnjë, por ai është karagjozi i kombit dhe epokes sonë. Pikerisht ai, Presidenti i nje prej Kombeve qe kane provuar ne kurriz dhe ne shpirt genocidin serb, sot del ne rrjetet sociale me ...

Read More »

“Kushtet” e Metës për një tryezë ku se ka ftuar askush!

Nga Mero Baze Tani paketës së kushteve të Lulzim Bashës, të cilës nuk i ka mbetur më asnjë arsye për t’u përfillur, i janë shtuar dhe kushtet e Ilir Metës. Ndërkohë që Lulzim Basha humbi gjithçka, me shpresë se do ...

Read More »