LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Blog (page 3)

Blog

Revolta me drejtuesit e emisioneve politike në TV: Hyzmeqarë të kalbësirës që kutërbon!

Profesori i Filozofisë Përparim Kabo në një postim në rrjete sociale bën thirrje të braktisen emisionet televizive, të cilat qëndrojnë pas portave të partive. “Na ishin një herë…do themi së shpejti… disa milionerë të medias” – shkruan Kabo. Më poshtë ...

Read More »

‘T.rondit’ Ngjela, zbulon kushtin e Merkel për Ramën dhe lëshon paralajmërimin ‘b.ombë’: Do ketë a.rrestime!

Avokat Spartak Ngjela nëpërmjet një statusi në Facebook ka komentuar takimin e kryeministrit Rama me kancelaren Angela Merkel. Nisur nga fakti që Merkel ka kërkuar sot që të hapen negociatat e Shqipërisë me BE, por vetëm me një kusht, Ngjela ...

Read More »

Sokol Balla: Basha në fatin e vet

Nga Sokol Balla A duhet një marrëveshje me Bashën? Unë e kam një përgjigje direkte: JO! Dhe kjo s’a lidhje me “fatvat” e Lulit, që para tetë vjetëve përballë Berishës (në pushtet) duken si lule të rralla pranvere sesa si ...

Read More »

“Fukarallëku” i pasanikëve shqiptarë

Nga Linda Karadaku Jepja mësim për pak kohë para pak vitesh në një shkollë në periferi të Tiranës, në një përpjekje për të bërë atë që kishte qenë një ëndërr fëmijërie e parealizuar. Një nga ditët kur mundohesha t’u mbushja ...

Read More »

U përlot mbi v.arrin e Azem Hajdarit, Kreshnik Spahiu i “çjerr maskën” Berishës dhe publikon dokumentin: E nderuar Rudina, 21 vite më parë u ndërpre ëndrra e babait tënd… 

Politikani Kreshnik Spahiu i ka dërguar një mesazh deputetes Rudina Hajdari, një ditë pas përkujtimit të vrasjes së babait të saj, Azemit. “E nderuar znj. Rudina Hajdari, 21 vite më parë u ndërpre ëndrra e babait tënd dhe mikut tim ...

Read More »

Kopilin, që se mban askush më në prehër!

Nga Mero Baze Një nga këta kryetarët e Bashkive që drejtohej nga PD gjatë ceremonisë së dorëzimit të detyrës, u tregua miqësor me pasardhësin socialist dhe e shoqëroi deri në zyrë. Duke dalë i tha: – Kam vetëm një kërkesë! ...

Read More »

Mos vrapon por pedaloni?! Versioni i kryeqytetit që nuk ka asnjë pistë atletike (Foto+Video)

Nga Romeo Kara Me poshte kam postuar nje video dhe tre foto. Ne video eshte vajza ime Patricia e cila eshte nje nga atletet me te vogla te atletikes, nen kujdesin e trajnerit te mirenjohur Sabri Bejleri, i cili ka ...

Read More »

Spartak Ngjela shpërthen ndaj presidentit Meta: Pretendimet se do d.igjej Parlamenti gënjeshtër, Meta do jetë viktima e parë e reformës

Avokati i njohur Spartak Ngjela komentoi dje zhvillimet e fundit lidhur me çështjen e shkarkimit të presidentit Ilir Meta. Përmes një statusi në rrjetet sociale, Ngjela ka shpërthyer në akuza në adresë të kreut të shtetit, duke shprehur bindjen se ...

Read More »

Krenar apo në panik?! Presidenti Meta edhe “dhi e zgjebosur” edhe “bishtin përpjetë”!

Meqenëse “veza” ka shkuar atje ku nuk ka “pulë” ta mbajë më, i vetëdijshëm se fundin e ka të turpshëm, po përpiqet t’u mbush mendjen ithtarëve të tij se po ikën “krenar”! Paniku që e ka zënë është aq i ...

Read More »

Pse Ilir Meta nuk po i përmend më, zgjedhjet e 13 tetorit!

Nga Alfred Peza Të martën e 11 shtatorit, Presidenti i Republikës Ilir Meta për 1 orë e 10 minuta, bashkëbisedoi me gazetarët, pa e përmendur në asnjë rast 13 tetorin. E as qëndrimin e tij aktual, në lidhje me dekretin ...

Read More »