LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Blog (page 4)

Blog

Avokati dyshues për aftësitë e Metës: Ore, mos ia kanë hedhur juristët e stafit këtij presidenti mediokër?

Komisioni i Venecias e shkarkoi Metën. Nuk kish si të ishte ndryshe. “Nuk ka kompetencë kushtetuese presidenti, dhe në asnjë ligj, që të ndryshojë datën e zgjedhjeve”, thotë Komisioni.Këtë thashë edhe unë kur shpjegova pavlefshmërinë absolute të aktit administrativ. Është ...

Read More »

“Po heshtin si mumje për rikthimin e kolegve që i flakën rrugve”, Kreshnik Spahiu shpërthen ndaj Bashës pas takimit me Eduart Selamin ditën e sotme

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Eduart Selami është parë në selinë blu duke zhvilluar një takim me kryedemokratin Lulzim Basha.Nuk dihet ende nëse ky takim ka të bëjë me një rikthim të mundshëm të tij në PD. Por pas këtij takimi ...

Read More »

Mos ia vini re Ilir Metës, o “idiotër”!

Nga Ilirjan Blloshmi Në një vënd normal, me nje sistem drejtësie të rregullt, Ilir Meta duhet të ishte në vitin e tij të 9-të, të burgut. Por fatkeqsisht jetojmë në Shqipëri, dhe Ilir Meta është president. Tani për të gjithë ...

Read More »

Fatkeqësisht, ditë të zeza për Haxhiun e presidencës dhe Qamilen e LSI

Ilir Metës i ndodhi ajo që pritej. Shkarkimi si president dhe problemet me drejtësinë si postshkarkim dhe post largim përjetësish në eterin e së kaluarës memorabile të këtij kombi. Njeriu që ju shpalli luftë amerikanëve, europianëve, institucioneve të vendit dhe ...

Read More »

Tryeza?! “Lajmi i madh për të gjithë shqiptarët”! Na ka marrë malli që të rikthehet Vasali, Balliu, Nardi e Mediu, Dashi e Brahimllari, Salianji, Moni e çupkat e LSI që pa mbaruar maturën morën doktoraturën… “deputete populli”

Lajmi i madh për të gjithë shqiptarët! Nga Arjan Galdini Shqiptarët kanë 30 vite që mezi presin ditën kur udhëheqësit tanë të pagabueshëm, pasi kanë kaluar disa orë darkave nëpër Europë e gjetkë e sidomos nëpër vila oligarkësh dhe tunele ...

Read More »

Shqipëria, ish-Koreja e Veriut në Europë: Natyrë e bukur, njerëz mikpritës dhe një vend i plagosur

Çfarë panë në Shqipëri një grup shkencëtarësh gjermanë që merren me trajtimin e së kaluarës komuniste të Gjermanisë Lindore? Shqipëria është një vend me natyrë të mrekullueshme. Shqipëria është një vend me njerëz mikpritës. Ky vend i ka 2,87 milionë ...

Read More »

Ngjela publikon mesazhin e Shqiptaro-kanadezit: “Drejtësia e munguar deri tani, ka bërë që keta politiqenër rrugësh të hiqen si udhëheqës”

Avokati Spartak Ngjela ka publikuar një shkrim të një shqiptari në Kanada ku sipas tij ajo çfarë ai shkruan është shqetësimi i të gjithë shqiptarëve. Avokat Spartak Ngjela shkruan: Ja si më shkruan një friend nga Kanadaja. Ky shkrim në ...

Read More »

Paniku me tërmetin rastësi apo strategji?! Fake news-et më të mëdhaja nga viti 2013 nga opozita politiqene: Që nga armët kimike, apo 1400 kontenierët me mbetje toksike nga Italia

Nga Ylli Pata Është marrë paksa si “sportive” çështja që një portal parashikoi apo më mirë më thënë, lançoi një njoftim që shërbeu si bombë sociale. Situata duket se është më e komplikuar se kaq, nëse kemi parasysh se portali ...

Read More »

Bledi Mane: Tërmetit i ka mbetur qejfi nga ne, nga ne shqiptarët!

Nga Bledi Mane-Public Enemy 1./ Një llambë e lodhur me ndriçim të zbehtë varur në mes të tavanit të qelisë tundej. Hekurat në dritare vallëzonin, suvaja në murre u ça dhe mes honeve të hapura depërtonte zëri im i tromaksur: ...

Read More »

Të gjithë sytë nga Shqipëria, po Basha e Kryemadhi ku janë?

Nga Endri Kajsiu Shqipëria ka kaluar momente të vështira dy ditët e fundit, nga tërmeti që tronditi vendin, por që për fat të mirë nuk pati asnjë humbje jete. Sizmiologët shprehen se nuk ka vend për panik dhe së tanimë ...

Read More »