LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Blog (page 4)

Blog

Kimete Berisha tjetër shuplakë pas Bled Fevziut: Sali Berisha që sheh veç zi e terr!

Nga Kimete Berisha Aq shumë po shkreton goja e tij, kurrë pa pushu, sa të mbushet mendja u bë kijameti, t’mbushet mendja se e ka lshu toka krejt Shqipërinë, dhe s’ka mbet kush mbi këtë tokë veç tij. Një njeri ...

Read More »

Disa këshilla nga një shtetas shqiptar, që jeton në Japoni ku termetet janë rrezikshmëri ditore

Nga Genc Bakim, banues në Japoni Do te doja te ndaj disa mendime rreth ndihmes qe u duhet te prekurve nga termeti gjate kesaj kohe qe nuk kthehen dot ne shtepite e tyre. Keto jane bazuar mbi eksperiencen personale gjate ...

Read More »

Kimete Berisha sulmon Blendi Fevziun: Thirre policinë o shëmti e mos i dekurajo shqiptarët me ndihmu!

Nga Kimete Berisha Mos e vulgarizo humanitetin dhe solidaritetin deri në këtë shkallë që të bën me vjell. Me sms të paverifikume për një batnije të vjedhne po bika poshtë krejt humanizmi i shqiptarëve. Mos shit lajme kaq t’kqija më ...

Read More »

Ashtu si Amerika pas rrëzimit të Kullave Binjake, Shqiperia dhe jeta jonë nuk do jetë më si më parë! Do jetojmë periudhën e pasojave zinxhir

Këtë foto ma dërguan me porosi. Pallati i famshëm i Ver Shalës tek “Shkëmbi i Kavajës” për të cilin u thanë të gjitha të zezat dhe profecitë keqdashëse, qëndron më këmbë! E solla jo si shëmbull arkitekture, por për të ...

Read More »

Kombi shqiptar është “Luvri” i historisë së mbijetesës!

Në histori të llahtarshme, zgjohen ndjenja të paimagjinuara. Ndjenja aq të fuqishme sa vdekja. Solidariteti i këtyre ditëve ferri, më ka emocionuar dhe përlotur. Më ka bërë të ndjehem njeri! Të ndjehem shqiptar ashtu si ma do shpirti dhe sedra. ...

Read More »

Bledi Mane: E kujt është dhimbja?!

Nga Bledi Mane E KUJT ËSHTË DHIMBJA? Ku është plaga? Në Thumanë, në Durrës, në Krujë, në Tiranë…! E kujt është dhimbja? E Shqipërisë, e Kosovës, e miqve të mirë…! I kujt është solidariteti? I Veriut, i Myzeqesë, i Jugut, ...

Read More »

Sot shqiponjës iu ndal fluturimi, nëntori i festave u kthye në lot!

Sot, çdo shqiptar është ndjerë i pafuqishëm, përballë tragjedisë që ndodhi në orët e para të mëngjesit. Lot, dhimbje, e ankth janë ato që po shoqërojnë qytetarët anembanë trevave shqiptare, derisa të gjithë kanë drejtuar duart nga Zoti duke u ...

Read More »

Në kërkim të arsyeve përse sulmohet ambasadori Soreca, një ish-prokuror i njohur kundër mafias?

Nga Ylli Pata Ilir Meta nuk e ka përmendur me emër, por mediat dhe analistët pranë tij e kanë sulmuar egërsisht ambasadorin e Bashkimit Europian në Tiranë Luigi Soreca. Madje duke aluduar në mënyrën më skandaloze për video e gjëra ...

Read More »

Spartak Ngjela del me deklaratë “b.ombë”: Prite! E ke çështje ditësh! Paralajmëron arrestimin e bujshëm në politikën shqiptare

Ecuria e Reformës në Drejtësi ditën e sotme shënoi një hap historik, pasi Këshilli i Lartë i Prokurorisë emëroi tetë prokurorët e SPAK. Avokati i njohur Spartak Ngjela shprehet se politikanët shqiptarë po tremben dhe po flasin përçart. Ngjela shkruan: ...

Read More »

Nuk ka nevojë të zihemi se cili e do më shumë SPAK-un

Nuk ka nevojë fare të zihemi me njëri-tjetrin, se kush është gëzuar më shumë sot për ngritjen më në fund të SPAK-ut. Nuk ka shumë vlerë se cili e deshi më shumë në fillim, cili e tradhtoi rrugës dhe cili ...

Read More »