LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Blog (page 5)

Blog

Avokati bën goditjen e fortë: Pse nuk janë gjykuar asnjëherë “k.rimet” e denoncuara politikisht?!

Avokati Spartak Ngjela me anë të një posti në Facebook ndryshe nga herët e tjera ka reaguar për liderët politikë që kanë qweverisur vendin këto 30 vite demokraci. Ai shprehet se në “një vend ka sjellë në pushtet injorantë, populli ...

Read More »

Myslim Murrizi sulmon “VIP”-at e politikës: Axhenda zyrtare e “Venecias”, s’është fundi i botës që s’ju takojnë. Burri i huaj nga USA s’takoi presidentin, dhe nuk tha njeri gjë

Nga Myslim Murrizi Kjo eshte axhenda zyrtare e takimeve qe Komisioni i Venecias do te kete ne Shqiperi ne datat 9,10,11 shtator 2019 gjate vizites se Tij ne Tirane. Meqenese po shoh shume “ vipa” politik te nxitojne te shpallin ...

Read More »

O Zot! Përsëri këngë “udhëheqësit”?! S’ma bënë zemra të them: Mirë na e bëri Enveri! (Foto)

Nga Mentor Kikia Një popull i përulur që ta këndon këngën edhe për një rrugë! Enver Hoxha duhet të jetë njeriu të cilit i janë kënduar më shumë këngë se çdokujt tjetër në botë. Me isopolifoni, saze, këngë qytetare, me ...

Read More »

Nga Linda Rama: Liri dhe Shtëpi

Nga Linda Rama Ftesa bujare e Anitës për të qenë mes jush në Prishtinë, më ktheu pas plot 20 vite. Ishte koha kur Shqipëria dhe Shqiptarët, pasi kishin përmbysur përgjithnjë diktaturën dhe kapërcyer murin e izolimit gjysëmshekullor nga Europa e ...

Read More »

Një përgjigje për ëndrrat me sy hapur të Lulzim Bashës!

Nga Elisa Spiropali Opozita ka vendosur të shtyjë për në mesin e tetorit nisjen e protestave masive, ndërsa do të përgatisë dy platforma alternative për reformën zgjedhore dhe reformën në drejtësi”, deklaroi mbreme Lulzim Basha! Shume domethënëse kjo frazë, për ...

Read More »

Nga Edison Ypi: Pllaqi dhe p**dhë!

Rrugës për në Korçë lokalet janë plot me mendimtarë lokalë, aristotela, platona, konfuca, sokrata, shekspira, frojda, dostojevska. Gjithologët autodidaktë, profesor-doktorat e improvizuar që i kanë shndrruar lokalet në auditorë në natyrë, para tavolinave me kafe, raki, mëlçi, mish, peshk, birrë, ...

Read More »

Nga Lutfi Dervishi: Paradokse shqiptare, jemi më shumë në Facebook se në atdhe

1.Facebook dhe Instagram të bëjnë xheloz për veten. Sheh tjetri jetën e vet on line dhe ulëret: pse të mos jetoj edhe unë kështu? 2.Facebook dhe instagram na sjellin afër njerêzit që janë larg dhe na largojnë njerêzit që kemi ...

Read More »

Ka një arsye shumë të fortë… Përse shqiptari i ka problem serioz fjalet banale?!

Nga Amarildo Pregapuca Ka nje aresye shume te forte perse Shqiptaret (shumica),i ka problem serioz fjalet banale.. Ishin bisedat e dites me te cilat u rriten. -Kur mengjesi niste me zerin e Vaces, Ermires, Parashqevise, Mimozes , ne kenge kenduar ...

Read More »

Rama u hedh dorashkën në fytyrë atyre që flasin për korrupsionin ditë e natë (Video)

Nga Amarildo Pregapuca Shume interesante kjo forme e sjellur nga Rama. Duket sikur ja ka hedhur dorashken ne fytyre ter atyre qe flasin mbi korrupsionin cdo dite e nate. Ju ka dhene nje “shanc” gjithsecilit te kete nje “prove” korrupsioni, ...

Read More »

E kanë marrë peng njerëzit e gruas!

E njeh ndokush Xhelalin, mekanikun e heshtur e të lodhur? Po Remzien, mësuesen e fillores përveç ish nxënësve të saj, a e kujton dikush? Përjashtim bën vetëm djali i tyre i vogël, Erlindi, i cili njihet pak fare se u ...

Read More »